Jen si tak trochu čmárat aneb i největší skeptik může léčit sám sebe

Sedím a probírám se svými poznámkami z jednoho z kurzů AFT-terapie přitahovacích polí. Byl to jeden z prvních.
Jeden z prvních pro mě (první absolvování druhého stupně této metody) a jeden z prvních, který se u nás v republice (a vlastně i v Evropě) konal. Pročítám postarší záznamy a postupně se mi vybavují vzpomínky z kurzu. Kromě poznámek jsou papíry posety celou řadou drobných i větších kreseb:

- na jednom jsou hromady čtverečků, kostiček, obdélníčků - vzpomínám, jak jsem se propadala do paniky nad spoustou informací, které se zdály bez souvislostí. Jak se mi zdálo, že je nemůžu utřídit a že si je proto nikdy nezapamatuju

- na jiném je spousta kytiček, koleček vlneček - to autor a lektor metody AFT Dr.Ebert dokončoval jednu z ukázek, vše spělo k úlevě a dokonce se objevily velice úsměvné okamžiky.

- na dalším se objevují čáry s velmi výraznými hroty - ten den jsem byla ponekud napružená, protože se pořád někdo bavil a já jsem špatně slyšela přednášejícího. Navíc bylo pondělí a kolega sedící za mnou měl každou chvíli pracovní hovor. Ani trochu nerespektoval žádost okolí o vypnutí mobilu.

Toto bezděčné čmárání si po papíře na přednáškách, ve škole, při telefonování a podobně je formou takzvané automatické kresby. I v této nejjednodušší podobě nám pomáhá naladit se na své pocity a eventuelně je uvolnit. Druhý člověk pak, je-li znalý a intuitivní, dokáže z kresby číst podobně jako grafolog z písma.

Tímto automatickým/intuitivním kreslením je nadán každý z nás, jen většína lidí neví, že tuto cestu může použít ke svému prospěchu - k uvolnění, k nalezení inspirace, ke získání informace, k vlastnímu naladění,...

A tím pro dnešek končím. Vlastně ne, Ještě jeden citát. Bohužel nevím od koho. V mém archivu je jeden čláenk o malování bez uvedení autorky. Hodí se ke spoustě situací:

"ZAČÁTEK BÝVÁ NEJISTÝ, ALE KONEC VÁS NĚKDY MOC PŘÍJEMNĚ PŘEKVAPÍ."


© Mg.Jitka Studénková, 2011
Děkuji, že ctíte autorská práva. Kopírovat můžete pokud článek uveřejníte v plném rozsahu a uvedením zdroje.
Děkuji za ,
pokud vás článek zaujal.

Děkuji za i za sdílení ze stejného důvodul!!!
Můžete nahlédnout i do mého FLER obchůdku.


Top Články
Sdílet