Jarní loučení s nepotřebnými kilogramy - popis kurzu

Svitavy, 5.března 2011
Jaro je nádherná doba. Znáte to: sotva vysvitne sluníčko,slastně se protáhneme a pak zotvíráme okna a vyvětráme všechny místnosti, vysmejčíme temné kouty a vyprovodíme pavoučky z obydlí, aby si své krajky spřádali mezi větvemi keřů. Vycídíme okna a z domu putují polámané přístroje, obnošené šatstvo i dlouho nepoužívané věci. Jen tu a tam si něco ponecháme na „co kdyby se to ještě hodilo“.
A při tom všem si možná povšimneme, že naše tělo si náramně uvyklo klidnějšímu zimnímu režimu, je jaksi zatuhlé a možná i unavené, nic se mu nechce – zvlášť vtěsnat se do loňského oblečení, protože změnilo tvary nebo objem nebo oboje najednou.

Jaro je skutečně úžasná doba. Je to doba očisty na všech úrovních. Je to doba, kdy klíčí semínka, aby posléze prošla celým cyklem tvoření na jehož konci vydají své plody. V tomto krásném období vás zvu, aby jste se také v souladu s přírodou přidaly k odkládání nepotřebného a tím se otevřely tomu, aby mohlo vypučet a vykvést vše, co je připravené žít naplno.

Pokud se něco z uvedeného dotklo vaší mysli a zahrálo na nějakou tu strunku ve vás, nabízím, abychom se méně tradičními postupy podívali na to, co stojí za tím, že si vaše tělo nahromadilo zásoby energie v podobě tuku, že to vypadá jakoby si je chtělo ponechat na svou obranu a je mu jedno, že ho bolí klouby či páteř, že se zadýchává, potí a je unavené.

Nejdříve se pojďte seznámit se členy týmu BUDUJEME VELKÁ TUČNÁ TĚLA

PAN SCHOVEJCÍL
Pan Schovejcíl je něco jako recepční, ale narozdíl od těch skutečných má za úkol vás dokonale zmást a za každou cenu před vámi utajit, kudy dál. Dělá to docela jednoduše tak, že vám sugestivně ukáže pouze na jedny jediné dveře s nápisem Chci být štíhlá/ý, přitažlivá/ý a zdravá/ý. Několikero dalších dveří bez nápisu nechá bez povšimnutí nebo o nich nanejvýš prohlásí, že jsou zavřené a stejně nikam nevedou. Když ho ale neposlechnete a začnete je prozkoumávat, tak objevíte třeba vrátka
„Mám strach, že mě přítel opustí“
„Mám strach, že neuspěju v zaměstnání, které je spojené se vzhledem.“
„Mám strach, že se mi budou smát.“
„Mám strach, že nezvládnu svoje zaměstnání, když mě budou bolet kolena.“
„Mám strach, že budu jen na obtíž, když budu tlustá/ý.“
...a určitě mnohé další, o kterých teď netušíme.

PAN TOMĚNEBAVÍ, PAN CVIČENÍMŮŽUODLOŽITNAZÍTRA, PAN KTOMUMĚNIKDONEMŮŽEDONUTIT, PAN VZDÁVÁMTOZATŘIDNY A PAN ZAČNUODPONDĚLKA

Když úspěšně zdoláte pana Scovejcíla, získáte všechny potřebné informace, začnete s pohybovou aktivitou, novým jídelníčkem a novým nadšením, tak se k vám velmi rádi a velice rychle přidají pánové Toměnebaví, Cvičenímůžuodložitnazítra, Ktomuměnikdonemůžedonutit, Vzdávámtozatřidni a Začnuodpondělka.
Pssst! Oni se sice tváří jako dospělí, ale ve skutečnosti to jsou malé tříleté děti, které mají na dospěláky úúúžasnou zbraň – vzdor. A to je těžký kalibr. Náročný - ale ne nepřekonatelný.

PANÍ TOCHCEŠTYNEJÁ
Velmi důležitou osobou - možná tou nejdůležitější- v celém týmu je paní Tochceštynejá. Velmi zajímavá osůbka, často docela v ústraní, někdy je velmi pozorná k okolí s obavami, abyněkomu neublížila jindy má nesmírný strach z lidí a světa. Nejčastěji se bojí toho, že na ni bude příliš vidět, když zhubnete, že pak každý uvidí, jak je špatná. Málokdy bývá agresivní, spíš se schovává a při setkání s ní míváte pocit, že jste dva: jeden, co chce, a jeden,co nechce. Vyžaduje jemný a citlivý přístup spolu s dostatečně pevným vedením. Je jednou z klíčových postav. To kvůli ní celý tým buduje systém obranných tukových valů.

PÁN JÁTONEDOKÁŽU A PANÍ JETOHONAMĚMOC
Velmi zvláštní dvojice. Setkání s nimi znamená, že najednou oslábnete a ztratíte jakoukoliv motivaci. Oni se jen dívají, usmívají se na vás a vy poslušně zapadnete do beznaděje. Měknete a vláčníte aniž by se ti dva jakkoli namáhali. Dokonce nejsou ani moc velcí. Pán Játonedokážu bývá předškolák. Paní Jetohonaměmoc může být i starší.

Tím jsem vám představila stálé členy týmu. V různých životních situacích jsou pak dle potřeby najímáni další – třeba po porodu je to paní Aťteďápokojodsexu nebo Teďužjetojednojakvypadám. V klimakteriu zase paní Všechnytloustnoutakjátaky a mnoho dalších v konkrétních životních etapách a situacích.

Naším společným úkolem je tuto společnost rozpustit a asimilovat do sebe. Pak automaticky vymizí důvod, abychom si udržovaly své ochranné valy.

Asi si dovedete představit, jak to dopadne, když na to půjdete násilím. Budou se bránit budováním dalších a dalších tukových hrází. Jediná možnost je jednotlivé osobnosti rozpoznat, pochopit jaký úkol mají a jaký je jeho smysl mají ve vašem životě. Pak se sami od sebe rozpustí a zcela s vámi splynou proměněni ve své opaky. POužijeme k tomu celu řadu technik z AFT, Akupunktury pro mysl, odpuštění, práci s enegií, konstelace podle toho, jak to bude vyžadovat situace.

Členů týmu BUDEJEME VELKÁ TUČNÁ TĚLA je ve velké věšině případů docela dost a kdykoliv jsou připraveni zavolat další posily ze zálohy. To znamená, že to s velkou pravděpodobností bude vyžadovat více setkání, poznávání a rozpouštění. Do té doby než všechna potřebná uskutečníme, použijeme techniky, které budou pomáhat našemu tělu – budou to techniky z AFT – terapie přitahovacích polí a budete-li chtít, tak i „klasiku“ – dobrý výživový plán a přiměřený pohyb.
Těším se na setkání s vámi!

Přečtěte si také:
Jarní loučení s nepotřebnými kilogramy 2

© Mg.Jitka Studénková
Děkuji, že ctíte autorská práva. Kopírovat můžete pokud článek uveřejníte v plném rozsahu a uvedením zdroje.
Děkuji za sdílení, pokud vás článek zaujal!!!


Top Články


Linkuj si !
Share
10.02.2011 | Autor: Mgr.Jitka StudénkováKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se