Moje pěšinky k Cestě, k Celistvosti

Moje putování k celistvosti začalo docela prozaicky životním průšvihem. Krachoval mi tehdejší partnerský vztah a já jsem měla potřebu alespoň na týden odjet někam sama. A protože jsem si to tak trochu potřeboval omluvit, hledala jsem nějaký pobyt s programem. Do ruky se mi dostala nabídka TJ Joga Olomouc. Moc se mi zalíbil jeden z pobytů, ale ukázalo se, že je obsazený.Místo toho mi nabídli jiný. Trochu jsem váhala, protože ten první nebyl vyloženě jogový, druhý ano. A já jsem se nikdy před tím jógou nezabývala. Nakonec jsem se rozhodla jet.
V té době už jsem byla sama, s přítelem jsem se rozešla a všechno bylo lepší, než zůstat doma a smutnit. Tak jsem se potkala s jógou a s Reiki – pobyt nevedl nikdo jiný Mirek Čapek, tehdy ještě kandidát na mistrovský stupeň Reiki. Po návratu domů jsem vyhledala skupinu jogínů u nás ve městě a pídila se po nabídce seminářů Reiki. První stupeň Reiki jsem absolvovala o několik měsíců později u Petra Erlebacha. Zpátky vidím, že to nebyla nejideálnější volba. Byl velmi nevyzrálý, ale v té době mi to nedocházelo. O Reiki jsem začala mluvit ve svém okolí a časem se dala dohromady skupinka zájemců o seminář. Pozvali jsme Mirka Čapka, který se mezi tím stal Mistrem Reiki. Tím započala moje cesta s Reiki a Mirkem Čapkem, která nakonec vyústila o pár let později v Mistrovský stupeň Reiki.

Ale vraťme se kousek zpátky. V době, kdy měl Mirek první seminář Reiki u nás, se v mém osobním životě se odehrával další rozchod. Doslova jsem vymetala různé akce, abych příliš neseděla doma a nepřemýšlela. Jednou z nich byla i přednáška o metodě One Brain. Až tak moc mě nezaujala, ale přeci jen jsem si následně vyhledala nějaké články. Učila jsem na ZŠ a přitahovaly mě možnosti jak pomoci dětem s poruchami učení. Ve školství to tehdy bylo docela zmatené a začínal jsem uvažovat o tom, že bych na část úvazku mohla dělat něco jiného. Za pár měsíců jsem se ráno probudila s tím, že zkusím právě tuto metodu. Je to už dost dávno, počítač jsem nevlastnila, internet snad ještě ani nebyl. Našla jsem si nějaké inzeráty v časopise. První termínem vyhovující kurz One Brain se konal ve Frýdku-Místku a já jsem se poznala s Miluškou a Borisem Lhotákovými.V Frýdku jsem absolvovala prvních pět stupňů a protože Miluška tehdy neměla povolení vyučovat vyšší stupně, musela jsem pokračovat v Praze u americké lektorky Carol Ann Hontz.

Metoda One Brain mimo jiné využívá celou řadu korekcí, které vycházejí i z jiných metod. Já jsem typ, který se vždy o všem chce dozvědět trochu více, tak jsem postupně studovala, co se dalo, o esencích, prstových modech a mudrách, edukineziologii, působení barev na psychiku,…Další náměty přicházely samy od sebe. Můj pracovní život se na několik let prolnul s „aurasomákem“ a jeho ženou. Měli jsme společně pronajatou kancelář a společné zájmy. Od nich i od jinud jsem se hodně učila o barvách, esencích, léčení krystaly, numerologii, archandělech, aromaterapie, regresní terapii. V té době jsem už byla Mistrem Reiki a učitelkou jógy – rozvíjela jsem práci energií, zkoušela relaxační, koncentrační a meditační techniky, náda jógu i mantra jógu, sama od sebe „se mi objevila“ automatická kresba. Současně jsem cítila , že metoda One Brain má určitá omezení a hledala jsem, jak je překonat. V průběhu tohoto hledání jsem ještě absolvovala kurzy regresní terapie a SRT, ale stále to nebylo ono. Víceméně jsem už začínala rezignovat a rozhodla se, že si znovu zopakuji kurzy One Brain místo toho, abych stále něco rozšiřovala. Než jsem to stačila realizovat, tak jsem dostala nabídku k účasti na kurzu AFT. Moje první reakce byla odmítavá. Nabídek na různé kurzy chodí mraky. Pouze mě zaujalo, že za tím vším stojí moje americká lektorka One Brain paní Carol Hontz. To bylo zárukou určité kvality. Rozhodla jsem se vyzkoušet alespoň první stupeň. Tímto rozhodnutím můj život dostal dost velký spád.

V roce 2005 jsem se tedy rozhodla přijmout pozvání na kurz AFT. Tehdy se konal v karlínském Spektru. Přišla jsem o chvíli dřív, našla si místo a ještě před začátkem jsem si chtěla odskočit na toaletu. Ve dveřích jsem se míjela s mužem. Na chviličku jsme se navzájem podívali do očí a mě v tu chvíli proběhla hlavou myšlenka: „S tímhle chlapem mě čeká nějaké dobrodružství.“ Po návratu jsem zjistila, že onen muž je dr.K.Ebert a následné roky setkávání s ním a s AFT jsou pro mě skutečně dobrodružstvím. Absolvovala jsem postupně všechny stupně včetně učitelského a stala tak jednou z prvních českých učitelek AFT v České republice.

Dr.Kurt Ebert, autor AFT, ředitel The Tree of Life Foundation, doktor klinické neuropsychologie, býv. ředitel Oddělení klinické neuropsychologie na Temple University Hospital a Výzkumné divize studia rodiny na psychiatrickém oddělení University of Pennsylvania v USA a hlavně laskavý a milý člověk se svérázným smyslem pro humor a pevným objetím.

O rok později, tj. v roce 2006, mi byla nabídnuto účinkování na festivalu Miluj svůj život v Plzni. Po dlouhých sedmi letech jsem se tam setkala s kamarádem, se kterým jsem se znala z vyšších kurzů One Brain – s MUDr.Martinem Danielem. Popravdě řečeno šla jsem na jeho přednášku a ani mě nenapadlo, že si mě ještě bude pamatovat, protože na kurzy One Brain jezdívalo kolem šedesáti až sedmdesáti lidí. Pamatoval a velmi vřele objal. Já jsem v té době prožívala zvláštní období, kdy jsem začínala chápat, že mnohé z toho, co tvrdí esoterici, moudré knihy i někteří mí učitelé, není až tak pravda. Jen jsem si ještě nevěřila. Martin povídal, mnozí začínali být zmateni, protože jim zpochybňoval jejich dosavadní systémy přesvědčení, já jsem se uklidňovala, protože mé tušení naopak potvrzoval.


MUDr.Martin Daniel, (rošťák) a kamarád

V následující době jsme se tu a tam setkávali na festivalech. Jednou jsme společně seděli v čajovně, Martin cosi psal na noteboku, já jsem popíjela čaj a občas jsme prohodili pár slov. Zaujalo mě, jak jasné a čisté má Martin oči. O tři dny později mě napadlo, že by možná nebylo špatné na nějaký kurz k Martinovi jet, tak jsem si pustila počítač, našla jeho stránky a první, čeho jsem si všimla, byl nabídka výcviku v přátelských konstelacích A byla jsem ztracena. Do té doby jsem sice koketovala s myšlenkou projít výcvikem v systemických konstelacích, ale vždy se našlo více námitek proti. Tentokrát to bylo jinak – nebyly skoro žádné a ty, co zůstaly, volaly: „Vyřeš nás!!!“ Na vyřešení stačily dva mejlíky s Martinem. A tak jsem rovnýma nohama spadla do již rozjetého systému kurzů Přítelem sobě i ostatním s tím, že současně i procházím kurzy Sám sobě přítelem, které u ostatních přecházely. Navíc, protože Martin je velmi tvořivý člověk a stále nabízí něco nového, se snažím využívat i další možnosti. A víte, kdy přesně začala moje Cesta s Martinem? Bylo to v tom okamžiku, kdy jsem si uvědomila, jaké má oči. Tři dny PŘED tím, než jsem se vědomě začala hledat termíny jeho kurzů.

Tolik má Cesta až do současnosti. Pracuji s lidmi při individuální terapii. Metody volím odle aktuální situace a volně je kombinuji, vedu kurzy Reiki, AFT, konstelací tvořivého kreselní i takové, které se nedají jednoznačně zařadit,...

Potkala jsem mnoho metod, mnoho učitelů a zažila mnoho setkání., mnoho cest přímých a mnoho odboček . A každá z nich měla a má svůj význam, svůj půvab, své poučení. Jsem vděčná za každé setkáni!

Přečti si také:
O mém vzdělání
Obrazem o tom, co mě baví


Líbí se ti tento článek? Můžeš reagovat v komentáři nebo v diskusi nebo diskusi založit. Nebo napsat svůj vlastní příspěvek.
© Mgr.Jitka J.Studénková - kopírovat tento text můžeš pouze v plném znění a s uvedením autorkyTop Články

AFT-terapie přitahovacích polí, Reiki, konstelace a další léčivé energie

Propagujte i svojí stránku


Share
10.07.2010 | Autor: Mgr.Jitka StudénkováKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se