Co přinesl dnešek

Dnes jsem si po poměrně náročném a prožitkovém víkendu dopřála den odpočinku. Jen na odpoledne jsem musela do práce. Nedopatřením se mi vloudila jedna klientka. V podvečer mi jaksi sama od sebe vklouzla do ruky nevelká kniha, kterou jsem před lety dostala od kamarádky jako dárek ke svému zasvěcení do mistrovského stupně reiki. Odehrávalo se v Praze a shodou okolností tehdy Prahu navštívil i Jeho Svatost Dalajlama, Liduška přijela za mnou a a zúčastnily jsme se setkání s ním. Pravda - v tehdejší Sportovní areně to nebyla zrovna intimní záležitost, ale i tak to byl velký zážitek.

Takže krátká ukázka z knížky Slova moudrosti od Jeho Svatosti Dalajlamy, která mě oslovila zrovna dnes:
Vnitřní vývoj přichází krok za krokem. Můžete si myslet "dnes je můj klid na nízké úrovni". Ale přesto, pokud srovnáváte, pokud se ohlížíte o pět, deset nebo patnáct let zpět a říkáte si: "Jaký byl tehdy můj způsob myšlení? Kolik vnitřního klidu jsem měl tehdy a jak je tomu dnes?" Při srovnání s tím, co bylo tehdy, si uvědomíte, že došlo k určitému pokroku, je z zde jakási hodnota. Takto byste měli srovnávat - ne dnešními pocity se včerejšími nebo těmi, které jste měli před týdnem či měsícem, ba ani v minulém roce, ale před pěti lety. Potom si uvědomíte, k jakému zlepšení ve vašem nitru došlo. Pokrok přichází v důsledku neustálého každodenního úsilí!

Jak symbolická slova pro Cestu k Celistvosti, která má podtitul "I malý krůček každý den tě jednou dovede k cíli."

Přečti si také:
Nový život
Děti se naučí tomu v čem žijí
Co je to láska

Líbí se ti tento článek? Můžeš reagovat v komentáři nebo v diskusi nebo diskusi založit. Nebo napsat svůj vlastní příspěvek.
© Mgr.Jitka J.Studénková - kopírovat tento text můžeš pouze v plném znění a s uvedením autorky


Top Články
Sdílet


24.06.2010 | Autor: Mgr.Jitka StudénkováKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se