Osho: O ženách - ukázka z knihy

Je před námi velká revoluce ve vztahu mezi mužem a ženou. Na celém světě, hlavně v rozvinutých státech, se rozvíjejí instituty, které učí, jak milovat. Je neštěstí, že dokonce zvířata vědí, jak milovat, ale lidé se to musí učit. A v tomto učení tou nejzákladnější věcí je předehra a "dohra". Pak se láska stane posvátným zážitkem...

Zapomeňte na strach z intimity a naprosté ztráty kontroly, jste-li s mužem. Nechte toho hlupáka, ať se bojí; pokud se chce bát, je to jeho věc. Vy byste k sobě měla být originální a pravdivá. Lžete si, podvádíte se, ničíte sama sebe.

Co se stane za škodu, pokud se muž zblázní a vyběhne ven z pokoje nahý? Zavřete dveře! Ať všichni sousedi vědí, že tenhle muž je blázen. Ale nepotřebujete mít kontrolu nad svou možností zažít orgasmus. Tento orgastický zážitek je zážitek slučování a porozumění, vypuštění ega, tuposti a věčnosti.

Tohle může spustit vaše hledání k nalezení cesty, která bude bez muže, bez partnera, můžete vypustit rozum, vypustit čas, a vstoupíte tak sama do orgastického blaha.

Tomuhle říkám opravdová meditace...Nemějte obavy, užijte, si celou hru a buďte při tom hraví. Pokud se jeden muž zblázní, jsou jich další miliony. Jednoho dne najdete jiného blázna, který se nezblázní.

"Slyšela jsem, že osmadevadesát procent žen na východě nepoznalo orgasmus. Proč tedy vypadají tak půvabně, a ne frustrovaně jako ženy ze Západu?"

Je to podivná logika života, ale v podstatě je to velmi jednoduché. Na Východě osmadevadesát procent žen neví, co je orgasmus.

Vaše otázka: "Proč vypadají tak půvabně, a ne frustrovaně jako ženy...
Právě proto! Musíte být v pozici, kdy si něco zažijete a pak vám to je upřeno, jen pak může vzniknout frustrace. Pokud nevíte, že existuje něco jako orgasmus, pak neexistuje ani otázka jakékoliv frustrace. Na Východě v minulém století nebyly ženy frustrované, protože situace tam byla stejná. Díky psychoanalýze a hlubším výzkumům lidských energií bylo objeveno, že po tisíciletí jsme žili v omylu. Omyl spočíval v tom, že žena má vaginální orgasmus, který ale neexistuje.

Ve skutečnosti je ženská vagina naprosto necitlivá, necítí nic. Ženský orgasmus je klitoridální - a to je úplně oddělená část. Žena může rodit děti, aniž by poznala orgasmus, může se milovat, aniž by poznala orgasmus.

A tak po staletí na Východě i Západě byly ženy uspokojeny tím, že se staly matkami. Pokud v některých případech byla žena proti sexu, bylo to proto, že jí to nepřinášelo žádné blaho - jen jí to přidělávalo problém: těhotenství. Po staletí žily ženy jako továrny vyrábějící děti. Muži je využívali jako továrny, nebrali je jako lidské bytosti - protože devět z deseti dětí umíralo; pokud jste tedy chtěli dvě nebo tři děti, musela jich žena "vyrobit" dva nebo tři tucty. To znamená, že po celý svůj sexuální život, zatímco byla schopná rodit nový život, byla neustále znovu těhotná. A těhotenství je utrpení.

Nikdy neměla ze sexu potěšení. Trpěla ho, tolerovala ho. Šla do toho jen proto, že to byla její povinnost.

V hloubi duše pak svého manžela nenáviděla, protože se choval jako zvíře. Proč si myslíte, že ženy vždycky uctívaly světce žijící v celibátu? Ten nejskrytější důvod je, že jejich celibát jim dokazuje, že jsou svatější bytosti. Žena nemůže respektovat svého muže stejným způsobem.

Jakmile máte jednou sexuální vztah se ženou, nemůže vás respektovat. To je daň - ona už ví, že jste ji využili.

Ve všech jazycích je vyjádření jasné: je to muž, který se miluje se ženou, ne naopak. Je to zvláštní... milují se spolu, ale ve všech jazycích je to muž, kdo miluje; žena je jen objekt. Žena to jen toleruje, účastní se toho jen proto, že má v hlavě zakořeněnou představu, že tohle je její povinnost, manžel je bůh a onaje povinna učinit jeho život co nejpříjemnější.

Ale jí sex nic nedává. A také je udržována v nevědomí. .. protože muž si vše musí uvědomit velmi brzy; dokud zde nebylo manželství a muži a ženy byli volní jako ptáci, muž si to musel uvědomit - a starověká žena také - že žena má schopnost vícenásobného orgasmu.

To je nebezpečný signál pro manžela, aby spustil její orgastické energie. Manžel ji nemůže uspokojit - žádný muž nemůže uspokojit ženu. Vypadá to jako chyba přírody, že žena může mít několikanásobný orgasmus a muž pouze jeden. A tak se muž snaží vyhnout dokonce i myšlence, že žena může mít orgasmus. To je důvodem toho, že na Východě stále existují tyto případy, zejména tedy ve vnitřních částech země. Pokud opustíme moderní města, kde jen málo žen může dosáhnout vzdělání, můžeme zaslechnout jména Masterse a Johnson - kteří objevili ženskou schopnost několikanásobného orgasmu.

Ale na Východě vznikl problém, protože se náhle vynořil objev několikanásobného orgasmu a několik století starý trik mužů. Ve stejné době vzniklo Hnutí za ženskou rovnoprávnost a ženy se pokoušely najít všechna příkoří, která na nich muži spáchali. Náhle se chytly tohoto nového fenoménu, tohoto výzkumu, a ty nejfanatičtější ženy se staly lesbičkami; protože jen žena může pomoci jiné ženě zažít několikanásobný orgasmus - protože ten se vůbec nevztahuje na vaginu.

Mužská a ženská těla jsou si velmi podobná kromě toho, že muži mají jen náznak hrudi a ženy mají opravdovou. Tyto "náznaky" pochází z fyziologie těla. Klitoris je jen pozůstatkem mužského penisu, je to jen malý výrůstek, ale je mimo vaginu. Děti se z vaginy rodí, muž se nemusí dotýkat klitorisu - a bez zapojení klitorisu žena orgasmu nedosáhne. Je tudíž velmi jednoduché se tomu vyhnout.

Ženy z Východu vypadají spokojeněji, protože nebyly poučeny, že jim něco chybí. Jsou půvabnější, protože nikdy nezačaly dokonce ani jen přemýšlet o rovnoprávnosti. Na Východě se celkově žilo v podmínkách spokojenosti - jak žen, tak mužů - v chudobě, v otroctví, v nemoci, ve smrti.

Myšlenka revoluce ve východních myslích byla naprosto neuskutečnitelná, protože formování bylo velmi silné a několik století staré: čímkoliv jste, je to jen vedlejší produkt vašich činů v minulých životech.

Otázka toho, proč jsou ženy půvabnější, a ne tak frustrované jako na Západě, se dá snadno pochopit: smířily se se svým osudem. Západní ženy poprvé v historii začínají bojovat proti všem těmto myšlenkám na osud, na zákony karmy, minulé životy.

Západní žena si musela projít velmi revolučním obdobím, která zničila její spokojenost, její půvab, který jí vždy patřil. A to vedlo k extrému, kdy se začála chovat odporně a sprostě. Není to rebelantství s pochopením, je to jen zpátečnický postoj.

První z příčin, které zaznamenaly změnu mezi ženami na Východě a Západě, byla prohlášení Karla Marxe. Ten tvrdil, a přesvědčil inteligenci celého světa, že chudoba nemá co do činění s žádnými minulými životy, s osudem; to, kdo by měl být chudý a kdo by měl být bohatý, není rozhodnutí boha. Je to společenská struktura, ekonomická struktura, jež rozhodují o tom, kdo bude chudý. A tato struktura se může změnit, protože není vytvořena bohem - žádný bůh neexistuje - vše vytvořil člověk.

První velká kritika tedy vzešla od Karla Marxe. Tu další vyslovil Sigmund Freud. Ten prohlásil, že muži a ženy si jsou rovni, patří ke stejnému druhu a jakékoliv teorie nebo filozofie, které odmítají ženy, jsou nehumánní a šovinistické. A konečně třetí a poslední kritika pochází od výzkumníků Williama Masterse a Virginie E. Johnson (William Howell Masters působil v USA jako gynekolog a je nejvíce znám jako člen výzkumného týmu. Virginia Eshelman Johnson je americká psycholožka. Společně pracovali na výzkumu, který se týkal lidské sexuality), kteří připomněli skutečnost, že žena byla po staletí připravena o orgasmus. Dokazuje to, že muž byl po staletí ve svém chování nelidský. Dokud se to týkalo jeho a jeho sexuálních potřeb, ženu využíval, ale nedovolil jí, aby si sex užila.

Tyto tři věci změnily celou atmosféru na Západě, avšak dosud nepronikly do tradičnl východní mysli.

Důsledkem je, že východní ženy jsou na válečné stezce. Ale je to jen zpátečnický úkaz, proto já sám nejsem zastáncem toho, co se šíří ve jménu Hnutí za ženskou rovnoprávnost.

Chci, aby ženy byly osvobozeny, ale ne aby se dostaly do dalšího extrému. A do tohoto extrému je vede Hnutí za ženskou rovnoprávnost - to se snaží být pomstychtivé a chce mužům učinit přesně to, co oni páchali na ženě.

Tohle je vyložený nesmysl. Minulost je minulost, už nikdy více se s ní nesetkáme a to, co muž učinil ženě, udělal neúmyslně. Nebylo to vědomé. Ani muži, ani ženy si toho nebyli vědomi.

Hnutí za ženskou rovnoprávnost prohlašuje, že ženy nechtějí mít s muži žádný vztah - chtějí zrušit veškeré vztahy s muži. Podporují lesbickou lásku, obdobu homosexuality - kdy ženy by měly milovat pouze ženy a bojkotovat muže. To je naprosto zvrhlé. A reakcí na to, že ženy mají mužům provést to, co oni prováděli jim: neslušné chování, týrání, používání sprostých slov jako to dělají muži, kouření cigaret stejně jako muži.

Přirozeně potom přicházejí o svůj půvab? o svou krásu. Oblékají se tak, jak se vždy oblékalí muži. Ale to už je podivné, pokud se způsob vašeho oblékání tolik změní. Oblečení žen z Východu má šarm a dává půvab celému ženskému tělu. Východní žena se snaží bojovat s kovboji - modré džíny, divně vypadající věci, příšerný účes.

Možná si myslí, že se mstí - ale ničí sami sebe. Ale pomsta vás vždycky zničí, odezva vás vždycky zničí.

Rád bych je viděl jako rebely.

Přečtěte si také: Osho: O mužích
24.06.2010 | Autor: J.S.Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se