Chvála smíchu

Když jsme se v mládí intenzívně smáli, okřikovali nás: "Čemu se tak blbě směješ?"
Nebo náš smích komentovali: "Ty máš ale pitomý úsměv."
A dávali nám rady: "Přestaň se pitomě usmívat a buď už vážný!"

Přitom všechny kultury měly svého dvorního šaška, Enšpígla, Nasredina či venkovského blázna. Šaškové ve středověku bavili a rozesmávali své panovníky tím, že si i z těch nejdůležitějších věcí dělali legraci a převraceli smysl slov a činů.

Když se podíváte na slona, žirafu nebo ptakopyska, dojde vám, že i Matka příroda má smysl pro humor. Některé mytologie tvrdí, že svět byl stvořen, aby se Stvořitel bavil. Takže je docela dobře možné, že všichni jsme takový "kosmický" žertík.

Žolík je karta, která se tváří bláznivě. Přestože na sebe může vzít roli jakékoliv jiné karty, má nejvyšší hodnotu. Žolík je symbolem svobody, je symbolem stavu, který je nad a mimo veškerá obvyklá pravidla.

Karta blázna v tarotu představuje nadšení, nové dobrodružství, spontánnost, nové příležitosti, neomezené možnosti a potěšení.

Při smíchu se otřásá a vibruje (a tedy uvolňuje) celé tělo. Aktivuje se svalová hmota. Zvyšuje se tep srdce (zrychluje oběh krevní), tělo a hlavně mozek dostává až 5x více kyslíku než při obvyklém dýchání. Čtyřleté dítě se směje každých deset minut. Smích je jakýsi vnitřní jogging. A především, smích a orgasmus jsou jediné tělesné aktivity, produkující dokonalou synchronizaci mozkových hemisfér.

Smích (spolu s pozitivní vizualizací) zvyšuje produkci lymfocytů, které efektivněji lobují proti rakoviným buňkám. Imunologové radí - naučte se smát i sami sobě - prodloužíte si tak život.

Člověk, který se často a rád směje, postupně odblokovává tzv. čakru smíchu. Tato čakra je umístěna v oblasti lokte (tam, kde je tzv. brňavka).


Pro trochu smíchu su můžete zajít na tyto stránky Některé příspěvky jsou vážnější, ale mnoho vás naopak pobaví.
Líbí se ti tento článek? Můžeš reagovat v komentáři nebo v diskusi nebo diskusi založit. Nebo napsat svůj vlastní příspěvek.
© Mgr.Jitka J.Studénková - kopírovat tento text můžeš pouze v plném znění a s uvedením autorky
24.06.2010 | Autor: Mgr.Jitka Studénková



Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se