Grafoterapie - moje zkušenosti

Kdysi dávno, ještě jako dítě, jsem si řekla, že chci umět psychologii a grafologii. To jsem ještě netušila, kam mě život zavane.
A tak jednoho krásného dne jsem se potkala s kineziologií. Zjistila jsem, že je to něco víc než psychologie, tak jak jsem ji vnímala dříve, jak jsem o ní snila.

Kdysi dávno, ještě jako dítě, jsem si řekla, že chci umět psychologii a grafologii. To jsem ještě netušila, kam mě život zavane.
A tak jednoho krásného dne jsem se potkala s kineziologií. Zjistila jsem, že je to něco víc než psychologie, tak jak jsem ji vnímala dříve, jak jsem o ní snila. Že tato metoda nejen popisuje principy fungování lidského chování, ale ví i jak je změnit! To už bylo v době, kdy jsem vážně uvažovala právě o studiu psychologie na vysoké škole. Zkušenosti s touto metodou mě velmi zaujaly, vždycky jsem od věcí chtěla něco víc než dávaly, a tahle metoda přesně splňovala tato kritéria. Uměla nejen popsat, ale i změnit. Začala jsem se metodě naplno věnovat a začala jsem chtít o věcech znát nejen princip jak fungují, ale i jak tento princip narušit a opravit ku přání svému. Začala jsem se v životě ptát nejen Proč? ale také Jak?
Na jedné konferenci metody One Brain (tak se tento „můj“ druh kineziologie oficiálně nazývá) jsem potkala paní, která dělala grafoterapii. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, o co vlastně jde.V podstatě to byl návod, jak z písma vyčíst o člověku charakteristiky chování a jak je přímo na míru upravit tak, aby maximálně sloužily nositeli. A to se mi moc líbilo. Cítila jsem, že je to přesně to, co hledám, tu „grafologii“, kterou jsem kdysi chtěla. Že je to stejně jako s tou mojí vysněnou psychologií, že tohle mi nabízí něco víc... Slovo dalo slovo, požádala jsem autorku metody i semináře, aby mi zaslala knihu a začala pod jejím vedením studovat.
Chtěla jsem si kurz projít sama pro sebe. Nebylo to nic jednoduchého. Hlavně výsledky nezjistíte ihned, ale až postupem času. Stáváte se pomalu, ale jistě jinými a zjistíte to obvykle, až když se po nějakém čase ohlédnete a přistihnete se, že tohle jste přece nikdy nedělali. Pokud procvičujete tak, jak máte, změna je trvalá. Určitě po vlastní zkušenosti nedoporučuji moc práci na vlastní pěst, přece jen, je dobré mít za sebou někoho, koho se můžete zeptat ve chvíli, kdy nevíte, jak na to a nebo, kdo vám nedovolí postoupit dál, pokud změna není úplná. Sebereflexí se to zjišťuje velmi špatně.
Už během svého studia jsem měla pocit, že by bylo fajn tuto metodu šířit po republice a vůbec po celém světě. Připadala mi úžasná! Takže když shoda náhod nabídla možnost vydat český překlad knihy o této metodě, neváhala jsem a začala překládat. Když se ke knize dnes vracím, tak je mi moc líto, že autorský zákon nedovoluje úpravy, které bych už tenkrát mohla do textu zanést, protože anglická verze není úplně to pravé pro naše podmínky. A už tenkrát jsem to z vlastní zkušenosti věděla. Leč zákony jsou neúprosné, takže nakonec jsem volila cestu jinou a napsala jsem kurz pro český jazyk. Zpočátku jsem si ani já nebyla moc jistá, byly to moje první zkušenosti a díky trpělivosti paní, u které jsem studovala, jsem se dozvěděla i spoustu věcí navíc a díky jejím znalostem, jsem se rozhodla otevřít první kurzy v republice.
Dnes, po téměř 10 letech pořádání kurzů, už se nebojím kurzy vést. Znám mnoho možných otázek nových studentů a díky vlastní zvídavosti i většinu odpovědí. Dnes vím, že moje změny jsou dodneška funkční a zatím jsem v některých oblastech nepoznala nic kvalitnějšího pro odstranění některých problémů. Díky tomu, ale už také vím, že existují problémy na které je i grafoterapie krátká a proto ji dodneška v některých případech kombinuji s metodou One Brain. Pokud byste tedy měli chuť provětrat svůj život, projít veškeré kouty, přebrat naskládané haraburdí od půdy až po sklep a zbavit se v životě všeho nepotřebného na psychické úrovni, může i vám být grafoterapie dobrým pomocníkem. Cílem kurzu je naučit vás maximálně využívat svoje schopnosti a talenty, i ty o kterých možná pod nánosy strachu ani nevíte. ,-)
24.06.2010 | Autor: Petra SehnalováKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se