Vztah a sedm podob lásky

Jak je možné, že někoho milujeme a přitom naše vášeň k němu upadá? Jak to, že se mnoho mužů po čtyřicítce zblázní a jde za jinou, často mladší ženou? Proč vůbec mají muži milenky a ženy milence? Proč někdy nedokážeme milovat jen jedinou ženu/ jediného muže ? Proč tak často končí zamilovanost nebo láska nenávistí?
Odpovědí je, že i ti nejzdravější z nás se jen z veliké dálky blíží skutečné lásce. K tomu, aby vztah fungoval, nestačí zamilovanost. Dokonce s výjimkou posledních sta let se prakticky všechny kultury shodly na tom, že láska (4. čakry) je to nejméně podstatné pro úspěch vztahu.
Zkuste si na chvilku představit jen jako hypotézu, že zamilovanost je způsobem, jak nás duše upozorňuje: Hele s tímhle člověkem se můžeš naučit svou lekci. Pak najednou dává smysl, proč se láska (spíš zamilovanost) po určité době často mění v nenávist.
Proto najednou nejvíc nesnášíme to, co se nám předtím na tom druhém nejvíc líbilo.
Obvykle to funguje tak, že jeden partner umí něco, co ten druhý neumí a naopak. Když se jeden od druhého učí, vztah rozkvétá (i když se třeba jako partneři rozejdou, vztah lidský je stále lepší a lepší).
Když se odmítneme učit, náš vztah to ničí.
Bohužel často to je opačně, než to vidí naše společnost. Např. když si muž najde milenku, za rozchod je obviněn muž nebo milenka nebo oba. A přitom tím, kdo nesplnil svůj úkol, je manželka. On možná taky, ale prvotní chyba (nikoliv vina!) je u toho, kdo neumí vyzařovat, aby byl přitažlivý.

Kdo nemá uzdravenou lásku 1. čakry, bude se vždy cítit v nebezpečí, ať už se ostatní snaží jakkoliv.
Kdo má nemocnou lásku 2. čakry, nikdy nebude umět milovat tak, aby druhý dosáhl blaha.
Když nemá muž dobře fungující lásku 3. čakry, nedokáže si nikdy vzít ženu tak, aby se mu mohla odevzdat. Místo vztahu pak jen žijí vedle sebe. Když ženě nefunguje láska 3. čakry, neumí se muži odevzdat.
Kdo nemá zdravou 4. čakru, neumí milovat bezpodmínečně. Jeho děti se pak budou celý život snažit si lásku zasloužit a protože to nejde, jsou odsouzeny k věčnému hledání, místo aby lásku nalezly.
Komu nefunguje láska 5. čakry, neumí porozumět druhému.
Nedostatek lásky 6. čakry vede k tomu, že se nedokážeme vcítit do druhých.
A chybění lásky 7. čakry způsobuje neschopnost spojit se s druhými a se světem.

Vztah je tím lepší, čím více lásek je v něm přítomno alespoň v částečně uzdravené podobě. Láska skutečně hory přenáší, bohužel ty hory spíše přenáší láska 3. čakry, než 4. Takže ten, kdo miluje jen láskou 4. čakry a jiná láska u něj není přítomna, ten „jen miluje“. Není to málo, ale pro vztah a rodinu je to neuvěřitelně málo.
I těmito tématy se budeme zabývat na kurzu 7 podob lásky, který se uskuteční v Praze 12.-13.12. Více informací na www.smysl.com
S úctou Váš Martin Daniel
24.06.2010 | Autor: Dr.Martin DanielKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se