Když chybí láska 1. čakry

Zkušenosti z konstelací na toto téma ukazují, že jednař používá k zajištění pocitu bezpečí nějakého člověka, nejčastěji rodiče, s kterým má neuzdravený vztah. Protože vztah je neuzdravený, bezpečí jednař nikdy trvale nezažije. (samozřejmě dokud si neuzdraví svůj vztah s rodičem a hlavně dokud nezačne k získání pocitu bezpečí používat svůj orgán bezpečí, tedy svou 1. čakru).
Úkolem 1. čakry je přinášet člověku bezpečí. Kdo má nepořešenou 1. čakru, necítí se v bezpečí. Kdo má nepořešenou lásku 1. čakry (dále jen jednař), může umět milovat, ale dříve nebo později jeho partner procítí, že lásce jednaře něco chybí. Neumí dát bezpečí sobě ani druhému. Když je jednařem žena, bude nacházet partnery, kteří dle ní neumí dát bezpečí. Dokud si neuvědomí, že skutečným problémem je, že ona bezpečí neumí přijmout, bude se motat v bludném kruhu.
Zkušenosti z konstelací na toto téma ukazují, že jednař používá k zajištění pocitu bezpečí nějakého člověka, nejčastěji rodiče, s kterým má neuzdravený vztah. Protože vztah je neuzdravený, bezpečí jednař nikdy trvale nezažije. (samozřejmě dokud si neuzdraví svůj vztah s rodičem a hlavně dokud nezačne k získání pocitu bezpečí používat svůj orgán bezpečí, tedy svou 1. čakru).
Např. žena, postavila zástupce za 1. čakru. Najednou bylo zřetelné, že to není orgán bezpečí, ale člověk. Když se mu podívala do očí, uviděla svého tátu, kterého se bojí.
Klientka touží se k němu přiblížit, ale současně se ho nesmírně bojí. Vědomá část klientky jde k tátovi a současně její jiná část se od táty o to víc odtahuje. Když toto vidíme, je jasné, že taková žena se nemůže cítit v bezpečí. Odmítá svůj orgán bezpečí.
Nebudeme se divit, že člověku, který odmítá dýchat (=používat svůj orgán dýchání), chybí kyslík.
Stejně tak se nemůžeme divit, když chybí bezpečí člověku, jehož podvědomí se bojí používat svůj orgán bezpečí.
Řešením není hromadit majetek, stavět bezpečnostní ploty, pojišťovat se nebo si najmout bodyguarda. Všechna tato řešení jsou dočasně dobrá (na zvládnutí akutní krize), ale když je používáme dlouhodobě bez skutečného řešení, musí nakonec selhat.
Naopak když se podíváme, koho vidíme, když se díváme na svůj orgán bezpečí, máme šanci si s ním napravit vztah a pak uvidět skutečnou 1. čakru a pak ji začít používat. I nadále má smysl používat vnější bezpečnostní opatření, ale ta teď nebudou muset být tak silná a budou o to lépe fungovat. A když nebude možnost je použít, bude velká šance, že budete v bezpečí i bez vnějších bezpečnostních opatření, protože budou fungovat ta skutečně důležitá - totiž ta vnitřní.
Až když si člověk pořeší 1. čakru, až tehdy může začít milovat láskou 1. čakry. Kdo tímto procesem projde, najednou cítí daleko víc bezpečí v životě i v lásce. Umí se líp postavit za své zájmy a snadněji se chrání proti nebezpečí.
Když nemá pořešenou 3. čakru, bude se možná chránit a bránit až moc. Ale i to je veliký pokrok. Abychom nakonec mohli přesáhnout své ego, musíme ho nejdříve dobře vystavět. Kdo začne odmítat své ego dřív, než ho vůbec postavil, nedokáže se postavit za sebe nebo/ ani za své blízké.
Kdo má pořešenou lásku 1. čakry, umí svou přítomností dávat láskyplné bezpečí a pokud to ještě partner neumí, může ho to pomalu začít učit.
Obzvlášť důležité je přijmout, že láska 1. čakry je stejně důležitá jako láska kterékoliv jiné čakry včetně lásky 4. čakry (to je ta láska, o které zejména ženy mají tendenci přemýšlet jako o jediné možné lásce).
Zatímco ženina láska obvykle začíná jako láska 4. čakry, mužova láska tam obvykle končí.
Tato a podobná témata budou předmětem kurzu 7 podob lásky, který se uskuteční 12.-13.12. v Praze. Více informací a přihlášky najdete na www.smysl.com.
Váš Martin Daniel
24.06.2010 | Autor: Dr.Martin DanielKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se