Páteční ráno a tři oříšky pro...

Je páteční ráno. Vypila jsem první šálek kávy, sklenici šťávy z pomeranče a rozlouskla tři buráky. V pohádce tři oříšky představovaly tři dárky, troje krásné šaty - tři různé identity, které na sebe mohla Popelka "navléci" na večerní ples. V pohádce se pak už nedočteme, čím se Polelka stala doopravdy, jen se nás pokouší přesvědčit, že jí čekala pouze šťastná budoucnost.
Je páteční ráno. Vypila jsem první šálek kávy, sklenici šťávy z pomeranče a rozlouskla tři buráky. V pohádce tři oříšky představovaly tři dárky, troje krásné šaty - tři různé identity, které na sebe mohla Popelka "navléci" na večerní ples. V pohádce se pak už nedočteme, čím se Polelka stala doopravdy, jen se nás pokouší přesvědčit, že jí čekala pouze šťastná budoucnost. Stala se
- manželkou?
- královnou?
- milenkou?
- maminkou?
- majitelkou šperků a krásných šatů?
- obdivovanou a obletovanou ženou?
- rádkyní svého muže?
- lenivou a obtloustlou povalečkou na trůně?
- příjemnou společnicí?
- tou, která žila šťastně až do smrti?

Co myslíte, jak se její příběh vyvíjel?

Je páteční ráno. Vypila jsem první šálek kávy, sklenici šťávy z pomeranče a rozlouskla tři buráky. Ve všech byly oříšky, tak jsem zapřemýšlela, v čem jsou ve skutečnosti dárky, které ty "správné" oříšky přinášejí:
- je nádherné ráno, je lehce marzivo a ojíněno, obloha je bez mráčků a do bytu mi svítí slunce
- s druhým šálkem kávy si mohu zalézt zpět do postele, protože můj pracovní den začíná až v podvečer
- nakoukla jsem na uzavřené diskusní fórum "našich" kurzů a přečetla jsem si tam jednu hodně inspirativní větu, kterou tam kamarád uložil pouhé tři minuty přede mnou. Snad ani nemusím psát, že stejná věta by před 2-3 dny u mě prošla bez povšimnutí.
Je páteční ráno. Vypila jsem první šálek kávy, sklenici šťávy z pomeranče rozlouskla tři buráky a dostala tři dárky. Dva z nich jsou pro okamžitou pohodu a ten třetí - ten může vést k pohádkovému konci: žili šťastně až do smrti.

PS: Kouzelné oříšky nekoupíte v obchoďáku.

Přeju příjemný pátek i nadcházející vikend!!!
24.06.2010 | Autor: Mgr.Jitka StudénkováKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se