Čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku...žlutou


Hlavní tématem žluté je tázka „Kdo jsem? “. Jejím symbolickým významem je Slunce – světlo. Žlutá podporuje sílu vůle, vytrvalost, učení, je stimulující, přináší vědění, mentální jasnost a strukrurované myšlení a vyhraněné názory. Pomáhá uvědomit si, co v hloubi duše skutečně "známe", a rozvinout tak vlastní znalosti. Působí proti únavě a nechuti k práci, zahání zasmušilost a melancholii.

negativně: souvisí se záleživostmi ovládání, manipulace – s potřebou ze strachu a nedostatku důvěry a víry v sebe ovládat život i situace. Je barvou nervozity, deprese, zbabělosti.

Tělesný význam: Oblast solar plexu. Játra, ledviny. Kůže. Centrální nervový systém. Žloutenka. Revma. Artritida., trávicí funkce, látková výměna jater (akné, celulitida)
svalový tonus, žaludek, povzbuzuje lymfu, močový měchýř, žlázový systém, alergie na potraviny,plynatost, diabetes-nedostatek cukru v krvi, anorexie a bulimie


Cvičení:
Připravte si dva listy papíru a nějaké kreslící medium. Postačí obyčejné školní pastelky. Pak si promyslete si, které téma ve vás vzbuzuje nejasnost, zmatek nebo se nabízí více řešení, mezi kterými se nemůžete rozhodnout. Namalujte dva obrázky. První bude na téma: současný stav problému/otázky a druhý kreslete na téma vyjasnění tématu. Na druhý obrázek použijte pouze odstíny žluté. Druhý obrázek si pak vystavte tak, abyste se na něj mohli co nejčastěji dívat. Napomůže vám najít správnou odpověď.

Moje ukázky:

Pocit stojatých vod v životě.

a obrázek pro nalezení řešení
Oba dva obrázky jsou vytvořeny suchým pastelem.

Líbí se ti tento článek? Můžeš reagovat v komentáři nebo v diskusi nebo diskusi založit. Nebo napsat svůj vlastní příspěvek.
© Mgr.Jitka J.Studénková - kopírovat tento text můžeš pouze v plném znění a s uvedením autorky

Přečti si také:
Čáp ztratil čepičku - úvodní cvičení
Čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku - červenou
Čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku - oranžovou
Čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku - zelenou
24.06.2010 | Autor: Mgr.Jitka StudénkováKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se