Čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku...oranžovou

Abychom se naladili na povídání o oranžové, opět začneme cvičením. Nejdřív si ale připravte nějaké zařízení na záznam svých vjemů (může to být diktafon nebo magnetofon) – samozřejmě postačí i tužka a papír.
Pohodlně se usaďte, zavřete si oči a prociťte slovo oranžová. Jen vnímejte a nechte dít. Pak si představte, že ve své dlani máte pomeranč. Prozkoumejte ho všemi smysly. Vnímejte jeho tíhu v dlani, vůni, teplotu,…Je šťavnatý v plné zralosti nebo zavadá a usychá? Jaká je jeho kůra? Jakou má přesně barvu? Objevují se tam stopy zelené nebo červené nebo dokonce hnědé flíčky? Jak vypadá jeho vnitřek? Je zářivý, jde z něj síla? Nebo je to jinak? Všímejte si všech detailů a zaznamenávejte si je (můžete udělat bezprostředně po skončení cvičení.)
A jak je vám, když mapujete jednotlivé informace? Objevilo se vám v těle nějaké napětí nebo jste se naopak uvolnil? Začalo vás někde něco bolet? Nebo vás to donutilo vstát a chodit po místnosti? Chce se vám se vším skončit, protože to je blbost nebo vás to baví nebo jste zvědaví, co za tím vším je.

Co vnímáte z okolí? Co vás vyrušuje - hudba od sousedů, štěkot psa, vzpomněli jste si na naléhavý a neodkladný úkol,…?

Zkrátka zmapujte absolutně vše, co se týká informací o pomeranči, ale i to, co pozorování provází a co nejpodrobněji si to zaznamenejte/zapište.


Základní charakteristika:
Oranžová je barvou velké radosti a smyslnosti. Je jásavá a hravá. Nese k nám chuť a radost ze života, touhu užít si všemi smysly. Je barvou extáze, slavnostního tance života a bujarého veselí. Vztahuje se k druhé čakře, energie této čakry je velmi dynamická, protože se jedná o tvořivou energii - je to místo, kde se setkávají partneři.
Dává pocit otevřenosti a pokory k životu, odevzdání se toku života, vzdání se řízení a ovládání.Je ale také barvou askeze a dobrovolného vzdáni se požitků (roucha buddhistických mnichů).
Pomáhá nalézt spontánní moudrost, nadšení a potěšení, bystrost, humor, hravost, radostnou sexualitu a životní energii.
léčebné využití:
šokové stavy a traumata, závislosti a spoluzávislosti, při nerozhodnosti a nízké sebejistotě
problémy se slezinou, žlučníkem, pohlavními orgány, nesprávná asimilace živin.

A teď se podobně jako minule u červeného cvičení vrátíme k tomu, co jste si zaznamenali na začátku. Znovu si projděte celý záznam, zhodnoťte ho jako celek. Jak na vás působí? Je to OK nebo z toho máte splín? Bavíte se nebo si říkáte, co čeho jstese to pustili? Ať je to jak chce, všecho je v pořádku. Vše řestavuje určitou informaci k odpovědi na jednu otázku
.
.
.
Jen by to přeci jen chtělo jednu informaci.
.
.
.
Tou informací je…
.
.
.
Mám vás ještě chvíli napínat?
.
.
.
.Ano či ne?
.
.
.
Už nebudu.
.
.
.
Je to…ale ještě chvilku vydržte…
.
.
.
Vaše sexualita – sexualita pro radost a potěšení, tj ne za účelem stvoření dalšího života.Líbí se ti tento článek? Můžeš reagovat v komentáři nebo v diskusi nebo diskusi založit. Nebo napsat svůj vlastní příspěvek.
© Mgr.Jitka J.Studénková - kopírovat tento text můžeš pouze v plném znění a s uvedením autorky

Přečti si také:
Čáp ztratil čepičku - úvodní cvičení
Čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku - červenou
Čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku - žlutou
Čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku - zelenou
24.06.2010 | Autor: Mgr.Jitka StudénkováKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se