Čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku...


taky jste jako děti hrávali tuto hru? Já jsem ji milovala. A moc ráda jsem ji hrávala s partou dětí u své kamarádky na zahradě, protože tam měli veliký záhon plný pestrobarevných hledíků...

Kdykoli jsem během tohoto víkendu otevřela stránky Cesty k Ceistvosti, tak mě první upoutal sloupek Nejnovější aktivity díky své barevnosti. Skoro se mi ani nechce nic dalšího přidávat, aby to nezmizelo:-))).

V životě jsem vyzkoušela celou řádku technik, které využívají barev - od kresby,automatické kresby, malování na hedvábí přes aurasomu po různé techniky vizualizace barev atd. Všechny mají jedno společné a to je cit pro barvy. Není to něco, co je jednoznačně dané, ale co naopak můžete rozvíjet. Takže ať už malujete nebo chcete malovat nebo chcete používat jakoukoliv techniku léčení/ harmonizace barvami nebo je-li vašim cílem rozvoj intuice, můžete vyzkoušet následující cvičení:

narýsujte si kruh o průměru 12-16cm a rozdělte ho na 12 dílů (jako dort). Pak vezměte pastelky a jednotlivé dílky vybarvěte barvami duhy:


Výsledek bude vypadat asi takto:


Během vybarvování pouze prociťujte, jak na vás jednotlivé barvy působí, jaké máte asociace, jak na vás působí celek atd.
Chcete-li se dozvědět více o účincích barev, přečtěte si článek Barevný svět
Přečtěte si také:
Čáp ztratl čepičku, měla barvu barvičku...oranžovou
Čáp ztratl čepičku, měla barvu barvičku...červenou
Čáp ztratil čepičku, měl abarvu barvičku - žlutou
Čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku - zelenou

Líbí se ti tento článek? Můžeš reagovat v komentáři nebo v diskusi nebo diskusi založit. Nebo napsat svůj vlastní příspěvek.
© Mgr.Jitka J.Studénková - kopírovat tento text můžeš pouze v plném znění a s uvedením autorky
24.06.2010 | Autor: Mgr.Jitka StudénkováKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se