Toxičtí lidé X.

Profil desátý - Oportunistický kořistník
Když tě potřebuje, je vždycky někde poblíž. Podej mu prst a vezme celou ruku. Když přestanou cinkat peníze, beze stopy zmizí. Při rozdávání z cizích kapes je velmi štědrý.
Oportunistický kořistník je samolibý, parazitující, za zády pomlouvá, nadbíhá druhým, je tajnůstkářský, úslužný, neloajální, nečestný, slídivý, nevděčný, svůdný, vytrvalý a podvodný. Klasický případ oportunistických kořistníků představuje jedna dvojice z Beverly Hills: lékař a vdova náležící ke společenské elitě. Její zesnulý manžel jí zanechal obrovské dědictví, ale ještě větší dluhy. Byla považovaná za nejbohatší ženu v okolí, i když ve skutečnosti byla chudá jak kostelní myš. Aby mohla i nadále vést nákladný život, jakému byla zvyklá, rozhodla se získat bohatého manžela. Vyhlédla si proto jednoho lékaře z Beverly Hills, který byl podle jejích představ velmi zámožný. I tento lékař shodou okolností hledal bohatou ženu, která by ho dostala z finančních i právních potíží, spojených s osmi procesy týkajícími se neodborné péče, nezákonných transakcí, pojišťovacích podvodů a tak dále. Když se doslechl, že Emily je nesmírně bohatá, uviděl v ní ženu svých snů. Když se poprvé setkali, byla to láska na první pohled – vždyť je oba předcházely fámy o jejich tučných kontech. O měsíc později spolu jako novomanželé odcházeli od oltáře a hlavami jim vířily představy o životě v bohatství. Myslím, že se oba v duchu zasmáli svatební formuli „v bohatství i chudobě“. Jaké bylo jejich překvapení, když brzy nato oba zjistili, že ten druhý má místo peněz jen dluhy! Napětí rostlo, nálady se vyhrocovaly a jejich manželství se rozpadlo stejně rychle, jak vzniklo. Oportunističtí kořistníci se starají jen o sebe. Nejsou to přátelé
do nepohody – setrvávají v tvé společnosti jen v případě, že je to pro ně výhodné, když z toho mohou těžit. Takoví lidé udělají cokoliv, jen aby se dostali dopředu. Jestliže nemají z někoho žádný užitek nebo ho už využili, bez skrupulí ho odkopnou.

Zdroj: Bulletin informační medicíny Joalis info
23.09.2009 | Autor: J.SKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se