Toxičtí lidé V.

Profil pátý - drbna
Ve vypouštění páry z úst nemá konkurenci. Pomocí telefonu nasbírá víc špíny než vysavač v nádražní hale. V interpretaci informací je bez konkurence.
Drbna je nediskrétní, nejistá, malicherná, pokrytecká, ráda bagatelizuje, je rychlá v úsudku, drzá, lže, je tajnůstkářka, falešná, soupeřivá, netaktní, přesvědčená o vlastní nadřazenosti, povrchní, rázná, všechno zpochybní, dotěrná, přehnaně kritická, neloajální, zvědavá, přízemní, zlostná. Drbna (v jidiš „venta“) s oblibou roznáší různé historky, které si obvykle podle svého přibarvuje, nebo dokonce vymýšlí. Typická drbna je velmi zvědavá, vyžívá se v líčení cizího neštěstí. Je v sedmém nebi, když vám může vylíčit, jak vaše nejlepší kamarádka přistihla při nevěře svého manžela. Div nepukne smíchy, když vám bude popisovat, jak po něm vaše kamarádka hodila lampou a rozsekla mu čelo. Drbny vedou zpravidla dost jednotvárný život. Mají silnou potřebu uznání ze strany druhých lidí. Domnívají se, že si vaše sympatie získají nejlépe tak, že vám budou dodávat pochybné informace. Jedna z mých klientek, typická drbna, otevřeně přiznala, že ráda sbírá a šíří pomluvy, protože jí to v jejích vlastních očích přidává na důležitosti. Kamarádky vždy netrpělivě očekávají její každodenní dávku novinek, a dokonce ji podněcují, aby získávala další zprávy o cizích záležitostech. Drbna se s oblibou hrabě v cizí špíně, ale o sobě mnoho nemluví. Její vlastní záležitosti jsou to jediné, co uchovává v naprosté tajnosti. Je pokrytecká a snadno vás dokáže zmást srdečností a roztomilostí, ale zatímco vy ji považujete za svou nejlepší kamarádku, ona z vás jen bez milosti ždímá informace. Nikdy se nestane, že by se na oplátku svěřila ona vám – tím se jen jistí, že se k ní nezachováte tak, jak se chová ona k vám.
Lynette je díky své práci zasvěcena do soukromých záležitostí mnoha bohatých a slavných osobností. To jí dodává pocit důležitosti. Na první pohled se zdá milá a hovorná. Živě se zajímá o tvé záležitosti a působí dojmem skutečně sympatické ženy. Ovšem po čase postupně poznáváš, že Lynette je vlastně nepřítel, který si počíná jako had číhající v trávě, připravený vysát z tebe cennou „šťávu", o kterou se pak s každým na potkání podělí. Lynette začíná útok tak, že se před vámi otevře a svěří vám intimní detaily z života lidí, které obě znáte, sděluje dokonce i podrobnosti o svých bohatých, slavných klientech. Tím otupí vaši bdělost. Zdá se vám, že jste jediný člověk, kterému tyto soukromé detaily svěří, protože vás má ráda a váží si vás. Začínáte se cítit jako výjimečný člověk a její spolehlivý důvěrník. Ale co se neukáže? Nejen že Lynette vykládá tyto věci každému, ale napříště bude roznášet i to, co slyšela od vás. Informace, které jste jí dodali, se tak stanou součástí jejích pomluv. Ve styku s drbnou je třeba mít na paměti jediné: ten, kdo nosí klepy o druhých vám, roznáší klepy i o vás. Proto buďte ve střehu a mějte oči otevřené.
06.09.2009 | Autor: J.S.Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se