Cesta k Celistvosti


Nikdo z nás neví, jak daleká jeho cesta k Celistvosti. Víme jen, kolik jsme ušli od začátku a nevíme kolik nám zbývá do cíle. Některé úseky, i když jsou třeba velmi obtížné, nám utíkají rychleji, protože máme dobré průvodce (tím myslím metodu nebo člověka či obojí v jednom). V jiných úsecích se cítíme ztraceni, osamoceni a plni pochybností. Nejraději bychom všechno vzdali a vrátil se zpět. To je tehdy, když jedna skupina pomocníků, učitelů a přátel, která pařila k určitému úseku cesty, je už za námi a my máme za třeba za sebou bolestná rozloučení a náročná rozhodování. A další skupinu pomocníků, která patří k následujícímu úseku, ještě nevidíme. Ať jsme kdekoli, nikdy nevíme, jak daleko jsme, jak daleko je náš cíl. Tím nejhorším, co bychom mohli udělat, by bylo vzdát se. Co když náš cíl je na 1000km a my jsme na už 999km?
Pomáhá jedno kouzlo: cílem udělat vlastní cestu a s pokorou přijímat od Vesmíru/Boha/Universa to, že dostáváme šanci ke každému dalšímu kroku. Ať je jakýkoli, protože je to pohyb. A pohyb je život, stagnace je umírání.

A určitě nám Cesta ubíhá lépe, když když kráčíme vedle někoho blízkého, proto mám pro vás pozvání na http://cestakcelistvosti.ning.com
13.04.2009 | Autor: Mgr.Jitka StudénkováKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se