T.a.T. - zařvat si inteligentně a s grácií

je jeden z triků, jak se zbavit napětí
Dnes pár velmi jednoduchých technik, které nás mohou velmi dobře zbavit fyzického i psychického napětí. Vyzkoušejte sami.
1. F-držení
 F tady znamená frontální, čelní. Jde o docela jednoduché položení ruky na čelo, jaké zná každá maminka neklidného dítěte nebo jaké spontánně provádíme v nejrůznějších situacích. Použít lze kdykoliv jste neklidní, při nedostatku soustředění, po jakékoliv rozepři atd. Vynikající je i použití ráno po probuzení. A to především tehdy, když vás čeká jakýmkoli způsobem náročný den (zubař, zkouška, zásadní rozhovor s tchýní,...) Nebo naopak večer před usnutím. Pak to spojte s malou rekapitulací toho, co jste zažili, a zakončete vzpomínkou na situaci, kdy vám bylo dobře.
 

2. Řízené napínání svalů
Pokud jsme v nepohodě a doprovází to i zvýšené napětí svalů, lze použít jednoduchý trik: napětí záměrně zvýšíme. Po uvolnění dochází k poklesu pod původní úroveň. Postupujeme tak, že postupně napínáme svaly od spodu (tj. od nohou) nahoru (obličej). Chvíli vydržíme v co největším napětí a pak naráz uvolníme. Můžeme víckrát opakovat. Pochopitelně se někdy můžeme ocitnout v situaci, kdy by tento postup byl společensky nepřijatelný. Pak můžeme napnout kteroukoliv skupinu svalů. Může to být třeba i jen zatnutá pěst schovaná za zády.

3. HA technika
Postavíme se do stoje rozkročného a upažíme. Zhluboka se nadechneme a s výdechem naprosto uvolněně spustíme trup do předklonu. Současně s tímto pohybem ze sebe vyrazíme hlasité "HA". Zvuk musí výrazný a vycházet ze břícha. Můžeme několikrát opakovat.
Pozn. Raději nedělejte v paneláku, ale můžete se takto zkusit uvolnit před svým šéfem v práci. To mi pak napište, jak jste dopadli.

4. Lví grimasa
Provádíme nejlépe v sedu na patách (eventuelně na židli nebo ve stoje). Z hluboka se nadechneme a s výdechme co nejvíc vyplázneme jazyk, šitroce rozevřeme oči, protáhneme paže a prsty na rukou a přitom ze sebe vydáme hlasité hááááááá... Zvuk má být hluboký a opět jakoby se dral z břicha. Prostě takové krásné lví zařvání. Můžeme 3x-5x zopakovat.

Přečti si také:
T.a.T. - automasáž zad
T.a.T. - Cviky pěti zvířátek
Cesta odpuštění
Čtyři životní síly a články navazující


Top Články
12.03.2009 | Autor: Mgr.Jitka StudénkováKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se