Otázky kolem kurzů AFT

Před několika dny my byly telefonicky položeny některé otázky kolem kurzů AFT a protže bych byla ráda, aby zcela nezapadly, tak se o nich zmiňuji zde
Co je vlastně obsahem kurzů AFT, když receptář je zvežejněný na internetu a každý si tedy může stahnout postupy poklepů na bolest obecně , na konkretní bolesti, nachlazení, rakovinu, roztroušenou sklerozu, alergii,...?
Tak nějak se stalo, že AFT do jité míry začalo být ztotožňováno za techniku poklepů meridiánovách bodů. Ta je samozřejmě jeho důležitou součástí a AFT je tím hodně originální. Výuce této techniky (+základním teoretickým východiskům) je věnován první kurz. Na jeho konci se už začínáme seznamovat s postupy, jak změnit opakované myšlenky, které vedou ke vzniku fyzických i psychických potíží. Tomu je pak věnován druhý a třetí kurz. Učí se, jak identifikovat problematický přesvědčení a uzdravovat je . Nejdříve v současnosti a následně, jak je najít a uzdravit u jejich kořenů - tedy obvykle v dětství, méně často v pubertě a později.
Technika poklepů je tedy jen malou (ale nikoliv nedůležitou) částí AFT, kterou lze používat zcela samostně. Proto je i zveřejněna na internetu. Pokud si lidé ověří, že funguje, zajímají se, co dál.

Je lepší absolvovat kurzy najednou nebo si mezi nimi dopřát pauzu?
Oba přístupy jsou možné a oba mají své výhody a nevýhody.
absolvování s odstupem:
a) po absolování každého kurzu jsme začátečníci, je dobré využít pauzu, abychom si upevnily to, co jsme se naučily na kurzu.
b) rozloží se finanční nároky
c) ale chybí mi podstatné techniky s dalších kurzů.
absolvování najednou:
a) získám přehled o všech technikách, ucelený pohled na AFT
b) přestože na kurzu je převážná část věnována praxi, tak chybí čas na dokonalé zažití všech technik.
Moje doporučení: 1.a 2.stupeň absolvovat, co nejdřív po sobě. Tím získáte možnost řešení cca 85% problémů
pak si dopřát pauzu a mezi tím zkoušet, zkoušet, zkoušet
absolvovat třetí skupeň
A nakonec vše zopakovat. Určitě objevíte mnoho nového. Nehledě na to, že AFT se hodně rozvíjí a Dr.Ebert každý rok přijíždí s něčím novým.

Má smysl absovovat kurzy AFT, když nechci pracovat s klienty?
Ano, mohu tak velmi výrazně pomoci své rodině.

Myslela jsem, že AFT je jenom pro odborníky
Na kurzy AFT může každý, kdo na to má elán. Nejsou potřeba žádné předchozí znalosti (např.kineziologie, regresní terapie), ale s ostatními technikami lze velmi dobře spojovat. Velmi si AFT pochvalují třeba reflexní terapeuti, maséři,...pak pochopitelně psychologové, učitelé,...
13.02.2009 | Autor: Mgr.Jitka StudénkováKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se