Jak na chřipku přírodními prostředky 2

Bakterie a viry útočí!
Jste ve stresu, špatně spíte, špatně se stravujete a téměř neodpočíváte? Pak se nedivte, když najednou dostanete v sychravém a chladném počasí kašel, rýmu a bolesti v krku. Stres má největší oslabující vliv na slezinu, a tím nám snižuje i imunitu. Žádný z nás není proti nachlazení imunní, ale proti ofenzivnímu náporu bakterií a virů lze už předem postavit účinný "obranný val".

Když dojde k nerovnováze imunitního systému...
Obzvlášť v sychravém počasí útočí bakterie a viry na naše sliznice. Nejčastěji se tyto mikroorganismy usidlují v uších, v nose, v nosních a čelních dutinách. Zde mají zcela ideální prostředí, v němž se mohou optimálně rozmnožovat. Jakmile dojde k oslabení naší imunitní soustavy, přecházejí do ofenzívy. Kdo navíc k tomu kouří nebo je nucen dýchat špatný vzduch, má ze zdravotního hlediska ne právě nejlepší vyhlídky na vítězství v tomto souboji: prokrvení sliznice je blokované, bakterie a viry mají volný průchod. S touto nepříjemnou skutečností se každý z vás už jistě nejednou setkal. Sliznice v nose a hrtanu oteče, nos je ucpaný, zkrátka, pořádně jsme se nachladili. Naše rada je: vyzbrojte svou imunitní soustavu tak systematicky, abyste lépe přestáli i ty nejprudší klimatické výkyvy. Prevence je vždy lepší než léčení.

Bacily jsou všude kolem nás
Věděli jste, že v ústní dutině a v hrtanu existuje víc choroboplodných zárodků, než je obyvatel v celé metropoli New Yorku? Za normálních podmínek drží náš obranný systém tyto zárodky v šachu. Běda však, když dojde k narušení rovnováhy. V tom případě zneužijí mikroorganismy bezohledně naší slabosti, rozmnoží se explozivní rychlostí a agresivně napadnou náš organismus. Tělo se pochopitelně brání, jak jen může. Krevní oběh přivádí na bitevní pole stále nové a nové obranné látky a záhy se vytvoří na sliznici povlak. Nejpozději v tomto okamžiku je třeba poskytnout tělu potřebnou pomoc.

Jak nám pomáhá příroda?
Když pocítíme po pracovním dnu plném stresu první příznaky nachlazení, nejlepší je horká koupel. Přísady do koupele z bylinek, které dostaneme v lékárně, podpoří prokrvení těla, aktivují látkovou výměnu a oběh lymfatického systému. Koupel s přísadou rozproudí krev a my pocítíme celkovou úlevu. Je však zapotřebí připravit tělo na koupel správným způsobem: nejprve ho masírujeme masážní rukavicí nebo masážním kartáčem - vždy zdola nahoru směrem k srdci. Prokrvená pokožka tak lépe vstřebá přísady v koupeli. Ve vaně bychom neměli setrvat déle než dvacet minut. Čím teplejší voda, tím kratší koupel. Ideální teplota vody by měla být mezi 35 a 37 oC.

Baktevir - antivirový a antibakteriální koktejl z rostlin firmy Diochi
Princip jeho působení je přes harmonizaci energetických meridiánů plic, tlustého střeva a sleziny. Vyváží energii v energetické dráze a všechny potíže, které se pojí k přebytku či nedostatku energie v dráze si začne tělo samo upravovat. Právě aktivací meridiánu plic a sleziny docílíme posílení základního pilíře našeho ochranného systému.
Jestliže chceme mít v době chřipek a různých nachlazení v pořádku náš imunitní systém, můžeme posílit tělo Baktevirem a díky předloženým bioinformacím a výtažkům z rostlin si tělo samo nastolí samoregenerační proces. A jeho odezvou bude posílení vlastní ochrany vůči různým virům, bakteriím, plísním a dalším mikroorganismům. Každý jsme úplně jiný, ale při dostatku vnitřní energie dokážeme u kohokoli z nás vybudit samoregenerační proces.
Viróza, která projde přes plíce, nám znesnadní dýchání. Kvůli tomu se cítíme skleslí a unavení, jakoby bez energie, špatně se nám dýchá. Tím, že je ztížené dýchání, má vše vliv i na srdce a okysličení krve. Když aktivujeme meridián sleziny, souběžně aktivujeme také krvetvorbu, tvorbu červených krvinek. Máme-li více červených krvinek, lépe se nám dýchá, lepší je i zásobení tkání kyslíkem, a to je pro naše tělo velký přínos.

K lepšímu dýchání nám napomáhá i vybraná směs rostlinných silic. Ty byly vybrány tak, aby eliminovaly množení zejména chřipkových virů, současně měly celkový vliv na posílení plic a bránily kvasným procesům ve střevech. Též nám některé z nich roztahují průdušky, mají bronchodilatační efekt a působí proti křečím. Bronchodilatační efekt je opět užitečný při respiračním onemocnění, ale i při astmatu, kde se uplatní též účinek na spasmy. Účinek na spasmy je dobrý i při kašli, zejména suchém a dlouhotrvajícím. Jak si můžete všimnout, nic nebylo ponecháno náhodě a vše je koncipováno s největší odpovědností vůči našemu organismu.

Dejte mu to nejlepší!
Navíc, když si dostatečně zregenerujete plíce a následně budete regenerovat játra, docílíte hlubšího efektu u jater. Jestliže například máme velmi oslabená játra a jako první nasadíme Baktevir, nic tím nepokazíme. Má-li infekt jater virové pozadí, také Baktevir obsahuje rostliny s antivirovými účinky, které lze využít při infektech jater, ale i jiných orgánů. Baktevir byl směrován na období respiračních infektů, ale jestliže si přípravek vytestujeme a vyjde nám jako stěžejní, neváhejme jej použít. Baktevir obsahuje též rostlinný sliz s polysacharidy, které dokážou aktivovat imunitní systém, současně slouží pro vychytávání některých toxinů z těla a též jako ochranná vrstvička povrchu střev. Nejvíce zastoupenou rostlinou v Bakteviru je lišejník islandský. Roste v severských oblastech a součástí Bakteviru je pro své vynikající antibiotické vlastnosti.

Baktevir se používá při astmatu, tuberkulóze, pro zklidnění kašle, při katarech dýchacích cest, kde tento efekt je ještě podpořen například bronchodilatačním působením afrikánové silice, která nám napomáhá dilatovat průdušky a omezuje vznik spastického kašle. K tomu napomáhají i další silice, jako například eukalyptová a anýzová s obsahem anetholu, dále pak kardamomová a yzopová. Silice obsahují též fytohormony se silným protizánětlivým účinkem a s vlivem na harmonizaci hormonální sféry člověka, ale i zvířat. Napomáhá odstraňovat vředy v oblasti žaludku a střev. Pozitivně působí při gastroenteritidách a též v oblasti ledvin. Opět se nám účinky a použití rozšiřují, a tak Baktevir můžeme použít nejen při chřipkách a nachlazení, ale i při trávicích potížích, zlepšuje tvorbu žaludečních šťáv a zlepšuje trávení. Může se uplatnit i při průjmech, žaludečních a střevních katarech.

Zpravodaj SFÉRA - 2/2005
27.12.2008 | Autor: Sféra - 2/2005Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se