Dopis Ženě

…Nedokážu však pochopit, proč nás neustále tyranizují svou nadvládou,svým egocentrismem, proč nás nenechají vytvářet svět krásnější.
Chtějí mít vždy navrch,nedovolí nám, abychom byly jejich součástí.Teorie o tom, jak se stát lepší ženou je nádherná, ale v dnešním světe docela utopická, protože muži nás vždy převálcují, tím, jak se k nám chovají.Je to nekonečný boj…Chtěla bych znát recept na to jak být lepší a vzletnou ženou, plnit svůj úkol a přitom si nepolámat křídla…

Milá ženo
- přestaň bojovat s někým, kdo je silnější. A to muži z principu jsou. Dovol si být tou slabší. A to z principu seš. Tvá síla je v tom, že přijmeš svoji slabost. Pak tě muži budou automaticky chránit, protože zdravá mužská síla automaticky ochraňuje. Jen nemocná mužská síla je destruktivní.

- A jak onemocní? Když muž ještě jako chlapec uvěří ve svoji vinu, v to, že je zlý a špatný. Nikdo se nerodí s přesvědčením, že takový je. To si vytváříme ve své hlavě, je-li nám ublíženo!!! Pak svět vidíme jako plný zla, které má být o zásluze potrestáno. A do toho světa patříme i my. Tedy i my očekáváme potrestání. Uvěříme ve svoji špatnost a dostáváme se do kolotoče pomstychtivosti a destruktivního jednání. Muž ho obrací navenek, žena dovnitř. Není pravda, že jen muži ubližují ženám. Na počátku bylo ublíženo i jim. Muži i ženy jsou na stejné lodi, mužům i ženám bylo ublíženo.

- Přestaň se cítit jako oběť mužů. Být obětí je příjemné jen na začátku, když nás všichni obletují a litují. Potom je to přestane bavit, odejdou a my zjistíme, že jsem sami a že v pozici oběti nemůžeme vůbec ale vůbec nic dělat.

- Přiznej si svoje strachy, které máš z mužů a hledej jejich smysl. Jen tak je uzdravíš a rozkveteš do krásy. Cest, jak dosáhneš uzdravení svých strachů, je mnoho.

- Buď naplno Ženou, protože pak tvůj muž má šanci se stát Mužem


07.10.2008 | Autor: Mgr.Jitka StudénkováKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se