Zkušenosti s accutónovým CD - program pro snižování nadváhy

Accutónové CD pro snížení nadváhy obsahuje pět skladeb. První dvě pomáhajÍ rozbít mentální energii, která se vztahuje k nejběžnějším přesvědčením, jež blokují naši schopnost zhubnout.
Zbývající tři jsou určeny k tomu, aby snižovali chuť k jídlu, urychlily metabolismus, omezili vstřebávání kaloríí a podpořily pomohly s dalšími psychickými aspekty, které nadváhu doprovázejí. Optimální použití je: každý den projít afirmačním procesem, který uvolňuje nejčastější přesvědčení – strach z důvěrnosti/intimity, přesvědčení, že není bezpečné a že si nezasloužím dosáhnout optimální hmotnosti. A při každém jídle použít zbývající tři skladby.
CD jsem začala používat v době vánoc, proto se mi nechtělo použít kompletní k program. CD jsem nechávala puštěné 24 hodin denně přes celé vánoce a Silvestra. Můj obvyklý přírůstek hmotnosti v tomto období býval 3-5 kilogramů. Podobně i u členů naší rodiny. Naše hmotnost se tentokrát nezměnila. Objektivně jsem mohla pozorovat sníženou chuť k jídlu, snědené porce byly menší, vymizelo nutkání neustále ujídat oříšky, brambůrky a drobné sladkosti, které jsou o vánocích vždy k dispozici.
Po vánocích jsem s CD začala pracovat dle manuálu včetně afirmačního procesu. Nadváha se začala snižovat. Po určité době jsem se dostala do jisté psychické nerovnováhy – pomalu se začaly dostávat na povrch strachy související s intimitou. Bylo třeba se podívat na jejich zdroje v dětství. To jsem řešila opět pomocí technik AFT. Během roku jsem dosáhla úbytku hmotnosti asi 12kg. Střídají se období, kdy toto CD používám a hmotnost se snižuje, období , kdy se zaměřuji na řešení emocionálních příčin nadváhy (hledám pochopení smyslu nadváhy) a období , kdy nemám potřebu CD používat, (tělu i mysli dávám prázdniny). Kromě úbytku kilogramů si cením právě toho, že mě toto CD dovedlo - na rozdíl od jiných programů – k řešení skutečných přesvědčení, které se vztahují k nadváze.
Autorka příspěvku je učitelkou AFT
26.08.2008 | Autor: Mgr. Jitka StudénkováKomentáře

3 komentářů:
  • 29.11. 18:54, joler

    Dobrý večer. Ak som dobre pochopil, tak ste sa zaujímali aj o metodu SRT. Ak mozete z vlastnej praxe popisat Vas nazor na SRT a AFT. Preco ste si zvolili AFT. Ďakujem

  • 03.10. 22:04, Mgr.Jitka Studénková

    Dobrý den, především vás obdivuji, že jste se pustil do tak rozsáhlé serie poklepů. Doporučila bych tento postup: UrV 20 (Hanba)- poklepat BN, ŽN, E, P, K, , pak UrV 30 (Vina) a opět BN, ŽN,E,P,K, pak UrV 50,...prostě jít po jednotlivých úrovních a vždy je poklepat celé. Lepší je ovšem použít základní CD, protože třeba za dva roky zjistíte, že by celý postup bylo dobré opakovat. I když je pravda, že pokud jednou provedete celých devadesát dnů, pak při opakování stačí třeba jen týden. Poklepávání lze urychlit tím, že si nacvičíte krátkou serii poklepů (obvykle pět) tak, abyste je dokázal provést velmi rychle a bez počítání a pak počitáte jen hotové miniserie. CD pro syne doopručuju. Nebo kontaktovat některého odborníka AFT a provést i odblokování s věkovou regersí. Přeju hezký den!

  • 02.10. 18:02, joler

    Dobrý večer. Prosím Vás o presnejšie vysvetlenie postupu pri AFT terapii, ktorá sa týka postupu pri predrecepte pre "Osobní růst". Stiahol som si manuál AFT a tam je uvedené : "Pokud jsou používány k osobnímu růstu, měla by se každá z pěti sad pro určitou úroveň vědomí denně aplikovat. Udělejte všech pět předpisů na každé Úrovni vědomí od Hanby po Neutralitu. Jednotlivé sady předpisů by měly být aplikovány po sobě, každá 90 dnů (3 měsíce). Dělejte je v pořadí, v jakém jsou zde uvedeny: Emoce, Proces, Životní názor, Boží názor a potom Karmu." Nie som si totiž istý, či to aplikujem správne - začal som vykonávať najprv celú sadu pre Emócie (pre UrV Hanba, Vina, Netečnost, Žal, Strach, Žadostivost, Vztek, Pýcha, Odvaha, Neutralita), potom celú sadu pre Psychologický proces (postupne od UrV Hanba, Vina, ...), ďalej celú sadu pre Životný názor (od UrV Hanba, Vina, ...), potom celú sadu pre Boží názor a nakoniec Karmický vplyv. Toto všetko sa snažím prevádzať každý deň (čo mi zaberie niekoľko hodín). Chcem sa spýtať, či by som to nemal vykonávať tak, že najprv prevediem pre úroveň Hanba sadu Emócie, potom pre UrV Hanba sadu Psychologický proces, za tým pre Urv Hanba Životný názor, ... a až potom prejsť na úroveň UrV Vina a vykonávať sadu pre Emócie, za tým Psychologický proces pre UrV Vina ... Alebo je to jedno v akom poradí sa to prevádza. A ešte jedna otázka - chcem vedieť Váš názor - syn má "panickú poruchu" a užíva lieky, myslíte si že by mu mohlo pomôcť Accutonove CD na "Panika a úzkostlivost". Ďakujem Jaroslav


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se