Sebevýchova jógou

Člověk, který nesoudí, stojí nad veškerým soudcem.
Člověk, který nesoudí, stojí nad veškerým soudcem.
Jsi-li chválen, ber to na vědomí, ale nenech se tím ovlivnit.
Jsi-li haněn, nebuď hanou dotčen.
Žádný soud nikdy nevytvořil člověka.


Tento duševní postoj ti pomůže, abys přetrhal provazy pout a osvobodil se od veškerého vlivu. Postupně se naučíš překonávat vlastní, Tebe ovlivňující myšlenky. Postupně dojdeš ke zkušenosti, že každá myšlenky, která se zrodila v Tvé hlavě, Tvou bytost vědomě či nevědomě proniká a na tebe působí.

Jsou-li tvé myšlenky negativní, jejich vliv je škodlivý. Neměl bys nikoho odsuzovat. Jestliže kolem sebe roznášíš myšlenky nepřízně, nenávisti nebo hněvu, působí jejich ničitelská povaha na Tvé tělo a Tvou duši. Nepopsatelné jsou škody, které si celý systém z toho odnáší.

Jogíni říkají, že myšlenka je největší silou v těle. Je mocnější než kterákoliv tělesná síla, větší než slovo, neboť je to transcendentální moc, která proniká celým vesmírem.

Dobré myšlenky, ať už jsou jakkoliv bezvýznamné, budou mít bez výjimky svůj vliv. Buď odvážný a věř, že sám si vytváříš svůj osud. Mysli zdravě, dávej přednost vysokým myšlenkám a to takovým, které bys rád viděl uskutečněny na úrovni činu.

Budeš-li vytrvalý, ovládneš brzy své myšlenky, které ti pak budou pomáhat místo aby ti byly překážkou. Místo abys zaséval celé náklady nezodpovědných myšlenek, které ti otravují tvůj život a život těch, s nimiž se stýkáš, ovládej své myšlenky a bud si vědom moci, které tím máš k dispozici. Pak budeš skutečně zažívat Vineanandova slova:

„JE-LI HMOTA MOCNÁ, PAK MYŠLENKA JE VŠEMOCNÁ“.
11.06.2008 | Autor: Selvarajan YesudianKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se