Bolesti v zádech z hlediska komplementární medicíny II.

Pokračuji v plnění slibu. Dnes stručný přehled možností, jak s bolestmi zad můžeme vypořádat prostřednictvím AFT
a) Při problémech s bolestí v zádech je možné volit z následujících fyziologických předpisů:
ploténka – hrudní oblast
ploténka – krční oblast
ploténka – křížová oblast
ploténka – lumbální oblast

podráždění nervového kořene - hrudní oblast
podráždění nervového kořene - krční oblast
podráždění nervového kořene - křížová oblast
podráždění nervového kořene - lumbální oblast

svalové křeče - hrudní oblast
svalové křeče - krční oblast
svalové křeče - křížová oblast
svalové křeče - lumbální oblast

Tyto předpisy využívají stimulace akupunktruních bodů. Předpisy vybíráme podle příznaků nebo svalovým testem. Provádíme do odeznění příznaků v pravidelnou dobu. Vlastní předpisy včetně podrobného postupu , jak je použít najdete na www.aft-terapie.cz (pokud zde zatím nejsou, tak brzy budou doplněny) nebo na www.the-treeof-life.com. Tyto stránky jsou v angličtině. Můžete se obrátit i na mě, na požádání pošlu.

b) akutónové CDDlouhodobé poklepávání může řadu lidí odradit, chtěli by něco, co je pohodlnější. Pro tyto „lenivce“ existuje CD, které obsahuje výše uvedené předpisy převedené do tónů. Stačí jen přehrávat, třeba přes noc. Bližší info., najdete na uvedených adresách nebo na www.jitkastudenkova.amalka.net. Pochopitelně mi opět můžete napsat.

c) uvolnění emocionálních příčin bolesti zad.
Bolesti zad vycházejí se smutku. Člověk vidí sebe/druhé negativně, nelichotivě, je hanlivý a opovržlivý. Dává to najevo sarkasmem, úšklebkem, zesměšňováním.. Druhému říká, že je vůl, blbec,… Pohrdání druhých je výsledkem projekce, že oni jsou za naše problémy zodpovědní. Pokud své chování napraví, bude ji odpuštěno. Svět jsem z této úrovně viděn jako nespravedlivý. Lítost a smutek je všude, dřív to bývávalo lepší, škoda, že se to nemůže vrátit. Lítost, pocit ztráty, zklamání, nespokojenost, zármutek

Méně odvážní mohou opět použít postup poklepávání meridiánových bodů, aby uvolnily tyto pocity. Je vhodné/nutné ho kombinovat s konkrétními recepturami. Např. svalové křeče - lumbální oblast.
Více odvážní vyhledají odborníka AFT a projdou celý proces hledání a uvolnění zcela konkrétních a individuálních přesvědčení, které stojí za jejich bolestí.

A a jako vždy: nezapomínejte na vhodný pohyb
20.03.2008 | Autor: Mgr.Jitka StudénkováKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se