Sliby se maj plnit o…nejen o vánocích

Tak jsem tu, abych splnila to, co jsem slíbila účastníkům posledního semináře Reiki. A než to udělám, tak si spolu nejdříve pojďme ujasnit jeden pojem, který jsem v poslední době začala používat: komplementární medicína.
Není tak obvyklý. Častěji se setkáváme s termínem alternativní medicína nebo alternativní a komplementární medicína či v nejlepším případě přírodní a komplementární medicína.
Co znamená to nejčastěji používané alternativní? Jiný, zástupný, náhradní. Buď a nebo, jedno nebo druhé. Ale já nejsem lékařka a nikdy svým klientům neříkám, aby přestali s klasickou léčbou, nepokouším se o diagnózy ani klienty nenutím, aby přestali brát léky atd. To nechme lékařům, to je jejich odbornost. Já mohu nabídnout pomocnou ruku a metody, které vše urychlí, zjemní zpříjemní. Naše síla není v buď a nebo ale ve spolupráci. To znamená, aby naše přístupy byly doplňující neboli komplementární. K tomu mě opravňují moje dlouholeté zkušenosti s krásnými bytostmi od malých miminek až po ty, kteří mají své životní zkušenosti zapsány do vrásek na tváři.
A protože mým zkušenostem věřit nemusíte (ale můžete ), tak ještě jednou uvádím část článku Elegantní léčba, který zde byl uveřejněn 4.3.
Chronické bolesti a skutečně všechna chronická onemocnění mají čtyři výrazně odlišné složky:
1. Strukrurální (chiropraxe, chirurgické zákroky, rehabilitace)
2. Biochemická-imunologická (léky, bylinné preparáty,diety, homeopatie, očkování,…)
3. elektromagnetická (krainosakrální terapie, reiki 1.stupeň, masáže, magnetoterapie,…)
4. psycho-emocionální (dobrá psychoterapie,meditace, kineziologie-one brain nebo psycho-kineziologie, AFT, regresní terapie,reiki 2.stupeň,STR,… a změny v životě jako zamilovat se, přestěhování, změna zaměstnání,...)

Prokázali jsme, že aplikujeme-li pacientovi současně jednu z každé ze čtyř složek, dojde často k mnohem rychlejšímu vyléčení, než když se metody aplikují, jak se to většinou děje náhodně v různou dobu. Z toho plyne, že nejjistější je, když se působí ve všech rovinách simultánně. To jsme jasně dokázali prostřednictvím naší studie: pacienti, kteří po léta trpěli těžkými bolestmi zad a nereagovali na nejrůznější metody, se během několika měsíců uzdravili, když se metody aplikovali současně.
Později jsme přeci jen našli výjimku z tohoto pravidla: Jestliže je pacient napřed „léčen“ pomocí kineziologie (nebo AFT,regresní terapie,STR,…) , vyžaduje ve zbývajících třech oblastech léčení velmi omezené a také méně invazivní.
12.03.2008 | Autor: Mgr.Jitka StudénkováKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se