Elegantní léčba

V letech 1984/85 jsme prováděli v Centru pro výzkum bolesti v Santa Fé výzkum na 60 chronických pacientech léčených kvůli bolesti,
kteří se všichni plně uzdravily na základě lékařské péče. Zkoumali jsme anamnézy těchto pacientů a snažili jsme se zjistit, jaká metoda pro jaký okamžik měla u koho největší léčebný účinek. Na základě analýzy faktorů jsme našli čtyři hlavní skupiny terapeutických opatření, které měly za následek výrazně positivní průběh. Z toho jsme odvodili, že chronické bolesti a skutečně všechna chronická onemocnění mají čtyři výrazně odlišné složky:

1. Strukrurální (chiropraxe, chirurgické zákroky, rehabilitace)
2. biochemická-imunologická (léky, bylinné preparáty,diety, homeopatie, očkování,…)
3. elektromagnetická (krainosakrální terapie, reiki 1.stupeň, masáže, magnetoterapie,…)
4. psycho-emocionální (dobrá psychoterapie,meditace, kineziologie-one brain nebo psycho-kineziologie, AFT, regresní terapie,reiki 2.stupeň,STR,… a změny v životě jako zamilovat se, přestěhování, změna zaměstnání,...)


Prokázali jsme, že aplikujeme-li pacientovi současně jednu z každé ze čtyř složek, dojde často k mnohem rychlejšímu vyléčení, než když se metody aplikují, jak se to většinou děje náhodně v různou dobu. Z toho plyne, že nejjistější je, když se působí ve všech rovinách simultánně. To jsme jasně dokázali prostřednictvím naší studie: pacienti, kteří po léta trpěli těžkými bolestmi zad a nereagovali na nejrůznější metody, se během několika měsíců uzdravili, když se metody aplikovali současně.

Později jsme přeci jen našli výjimku z tohoto pravidla: Jestliže je pacient napřed „léčen“ pomocí kineziologie (AFT,regresní terapie,STR,konstelace,…) , vyžaduje ve zbývajících třech oblastech léčení velmi omezené a také méně invazivní. Například zatímco jsme předtím potřebovali při léčení revmatického pacienta kromě sanace chrupu pod dobu několika měsíců, např. chiropraxi, injekce včelího jedu a psychoanalyticky zaměřenou psychoterapii, začali jsme kineziologií. Poté často stačí pouze jednorázová (před tím často neúčinná) aplikace homeopatického léku. A jedno až dvě působení na neurálně terapeutická rušivá pole za pomocí námi vyvinutého NT-laseru. Díky tomu léčba pacienta daleko méně traumatizuje, je levnější, příjemnější a méně stresující (jak pro terapeuta tak pro pacienta) – jedním slovem je elegantnější.

Z knihy Dr.Dietricha Klingharta Učebnice psycho-kineziologie
Vydalo nakladatelství Alternativa v roce 2001


Top Články

AFT-terapie přitahovacích polí, Reiki, konstelace a další léčivé energie

Propagujte i svojí stránku


04.03.2008 | Autor: Z knihy Dr.Dietricha KlinghartaKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se