Osm cest, jak se toxiny a infekce dostávají do organismu

1. Toxiny ze stravy a nápojů
Náš organismus není schopný beze zbytku zužitkovat veškerou stravu či nepotřebné zbytky vyloučit. Část potravy ať už přeměněné nebo nepřeměněné se v našem těle postupně usazuje a stává se tak naší nedílnou součástí. Nejvíce nebezpečnou součástí potravy jsou hleny a tuky. Pokud konzumujeme nadměrné množství potravy, která zahleňuje (mléčné výrobky, bílá mouka, maso), připravujeme ideální útočiště infekcím, které se snaží právě v hlenu najít skrýš před zásahem imunitního systému.
Další neméně závažnou toxickou součástí potravy jsou všechny toxiny a infekce, které stojí ve středu pozornosti našich detoxikačních aktivit – těžké kovy, radioaktivita,
potravinová chemie, zemědělské postřiky, antibiotika v zemědělských chovech, plísně a jejich toxiny, vzdušný prach atd.
2. Drogy a cigarety
Tento problém jistě není nutné příliš rozebírat. Detoxikace má samozřejmě cenu i pro kuřáka, který se svého návyku nedokáže či nechce vzdát. Detoxikační praxe ukazuje, že zplodiny z drog a cigaret zůstávají v organismu většinou velmi dlouho i po mnohaleté abstinenci.
3. Vzduch a znečištěné pracovní prostředí
Ve vzduchu je přítomna řada toxických látek, které se usazují na sliznicích dýchacích cest a plic a roznášejí se dál do organismu.
4. Vliv matky na dítě v prenatálním obdobíJ
Je nesmírně důležité, jak čisté prostředí poskytne děloha matky vzniklému zárodku nového života. Obecně platí, že všechny toxické zátěže, které má v těle matka, se mohou přenést na dítě.
5. Pohlavní styk partnerů a líbání
Přes sliznice pohlavních orgánů muže i ženy se přenáší celá škála typických infekcí. Infekce se nepřenášejí pouze stykem sliznic genitálií, ale také stykem sliznic pohlavních orgánů se sliznicemi jiných orgánů při nejrůznějších sexuálních praktikách (sliznice
konečníku, ústní dutiny). Pro přenos infekcí je stejně podstatný jako pohlavní styk. Nejlepší prevencí je věrnost partnerů.
6. Bodnutí hmyzem, parazité
Toto je velmi podstatný zdroj infekcí. V našich krajích jsou nejvýznamnější klíšťata, která přenášejí bakterii borreliózy a virus klíšťové encefalitidy. Uvádí se, že v určitých lokalitách je borreliózou nakaženo až 60 % klíšťat. Rovněž bodavý hmyz – mouchy, komáři, ovádi aj. – může být zdrojem infekcí.
7. Poranění pokožky a proniknutí toxinů přes ni do vnitřního prostředí organismu
Při poranění pokožky může dojít k infikování poraněné tkáně.
8. Otěr a oxidace zubních materiálů v ústní dutině
Zubní výplně, zejména kovy a jejich slitiny, jsou z hlediska detoxikační medicíny rizikové. V ústní dutině dochází v důsledku otěru k uvolňování velmi jemných částí zubních materiálů a jejich oxidů. Polykají se se slinami do žaludku, odkud jsou roznášeny do organismu, kde se usazují v místě stresu na konkrétním orgánu.
Zpracováno podle knihy ing.V.Jelínka Abededa detoxikace
27.02.2008 | Autor: Mgr.Jitka StudénkováKomentáře

3 komentářů:
  • 02.03. 20:02, Mgr.Jitka Studénková

    Ale to jen znamená, že jste zapomněl uvést citaci a navíc teprve teď uvádíte kontext. Navíc, jestliže vás tento citát tak oslovil, tak je vám nějakým způsobem blízký - podobným způsobem se na lidí asi díváte. Nemusí to být zcela vědomě. Naše myšlenky (mršky jedny) jsou z 95procent podvědomé. Svoji realitu si tvoříme, tím jak přemýšlíme (BÖHM,D.: Celistvost a Implikátní řád, Londýn,Routledge Kegan Paul) a projeuje se i těch 95 procent. Jou naší součástí. A pozor :-), ve vaší odpovědi je kupa vzteku. Dalo by se soudit, že to odpovídá poměrně nízké životní energi, která udržována pocity viny. Raději chci věřit, že je to takový ten obyčejný vztek, který se vybije akci=napsání komentáře a pak opadne. Takový vztek odpovídá dost vysoké energii, která je už blízká ochotě=ochota i podívat se sám do sebe a začít uzdravovat své nemocné pocity. Hodně světla a lásky ve vašem osobním životě i při práci s lidmi. Ps: termíny nemocný pocit a uzdravování nemocných pocitů nepochází ode mne. Jejich autorem je MUDr.Martin Daniel. Moc se mi líbí, začala jsem je používat. Myslím, že vystihují podstatu.

  • 01.03. 18:26, Jan Veselý

    Vsadím se že Vaše další moudra budou o prospěšnosti sóji. Tak a těšte se jak Vám vypráším kožíšek.

  • 01.03. 18:21, Jan Veselý

    Tak.. s tím Vaším článkem jste mě dožrala.. hodně..a.navíc, Vy nejste soupeř..to mě hryže víte? To o těch debilech řekl Profesor Cyril Heschl, uznavaný psychiatr..ale to nemusíte vědět, Vy taky co někde nepřečtete tak nenapíšete jak tak koukám..a to Vaše osmero, jistě že opsané, je jeden nesmysl za druhým, takže ty lidi tady blbnete Vy a pokud je tím "krmíte" jak jste uvedla ve své "ordinaci" a k tomu jim přidáváte řeči o lásce, nesmysly o škodlivosti mléka s potřepáváním svalů tak se nedivím, že existuje nějaký Sysifos a jeho "Bludný balvan" Takže pouze k prvnímu bodu..slyšela jste něco o peristaltice? Pokud ano, nemohla by jste to s takovou lehkostí přejímat..ty neuvěřitelné bludy. A k těm 50, já jsem neřekl že jsou blbí..ale to by pro Vás bylo na složité vyprávění ...a Heschl to řekl proto, že od hranice IQ 100 dolů se počítá debilita směrem dolů ale má několik stupnic..přeji Vám příjemné přemýšlení celou neděli. V dokonalé úctě ten co nemá rád lidi ale dokáže jim pomoci.


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se