Jak vznikl termín FPM (falešné pozitivní myšlení)

Poznámka na okraj
Termín falešné pozitivní myšlení jsem si původně vypůjčila od MUDr.Martina Daniela a velice rychle jsem ho přijala do svého slovníku. Stalo se to v době, kdy už jsem tušila, že všechno není tak, jak to říká většina těch chytrých knih, ale o svém poznání jsem pochybovala. Po sedmileté přestávce jsem se tehdy setkala s Martinem na festivalu Miluj svůj život. Aniž by tušil, tak během své přednášky mi elegantně předvedl důkazy, že výsledky mého hledání jsou pravdivé, i když tolik knih i duchovních učitelů říká něco jiného.
Je třeba číst a chodit na přednášky a PŘITOM SE PTÁT, PŘEMÝŠLET A POCHYBOVAT.…a věřit si
MARTINE, DÍKY!!!

Přečti si také:
Otevřený dopis Tamarce o pozitivním myšlení
Druhý otevřený dopis o falešném pozitivním myšlení
27.02.2008 | Autor: Mgr.Jitka StudénkováKomentáře

2 komentářů:
  • 27.02. 17:13, Mgr.Jitka Studénková

    Především každý člověk, který začne používat pozitivní myšlení (To znamená i reiki psychické ošetření) to dělá z cílem, aby mu bylo lépe a to už je způsob změny budoucnosti. Jestliže navenek začneme vyzařovat něco jiného, tak se i ostatní k nám začnou chovat jinak. Je to přirozený dopad zákona akce a reakce. Nebo jinak: pokud my sami začneme přemýšlet jinak, tak automaticky hodnotíme jinak i druhé. Takže se dokonce ani nemusí stát, že by se oni změnili své chování. Prostě my je začneme vidět jiným úhlem pohledu.Jde ale o to, že způsob, jak používat afirmace, který radí většina literatury i učitelů, je skutečně sugescí, která může velice intenzivně zapůsobit, ale pokud nedojde k té změně uvnitř, tak se negativní pocity pouze ukryjí a potlačí. Jednou je to přestane bavit a projeví e třeba jako rakovina nebo chronické bolesti páteře nebo deprese,... Jak je to s tím, že některé věci se prostě musí stát, to nevím. Spíš se přikláním k názoru, že sice máme "naplánováno", ale záleží na nás, jak se ve kterém okamžiku zachováme. Jakoby existovalo paralelně několik možností a podle našeho rozhodování se dostáváme k různým cílům. Tak se snad i tomu, co máme psáno osudu můžeme vyhnout. Záleží jen na nás. Tento názor je mi bližší.

  • 27.02. 16:35, Petra

    Nedávno jsem narazila na otázku pozitivního myšlení. I když už předtím jsem měla určité obavy z jeho použití, teď si říkám, že může být vyloženě nebezpečné. Slyšela jsem totiž názor, že pozitivním myšlením může člověk ovlivnit svoji budoucnost (což je samozdřejmě pravda, i samotný optimismus je v podstatě pozitivní myšlení),až do té míry, že určí co se mu stane a co ne a to až do té míry, že může ovlivnit jak se k němu lidé chovají a to jak známí tak neznámí. Zdá se mi, že je to určitý typ vsugerování si něčeho. Je možné pozitivním myšlením dosáhnout toho, že se něco změní aniž by proto člověk udělal něco víc než jen pozitivně myslel? Já myslím, že některé věci se musí stát a člověk je prostě nemůže ovlivnit.


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se