Fidorkové okouzlení

"Dostaneš Fidorku" nebo  "Pavel ti dá Fidorku", to byla slova, která docela často zazněla na skvělém videokurzu Radost z prodeje Pavla Fary a Petra Urbance a znamenala: "Tohle jsi udělal/a dobře a zasloužíš si za to odměnu." Kurz byl opravdu super po obsahové i metodické stránce. A taky atmosférou! Prostě naplňoval to, co měl v názvu - radost. Navíc dnes když jdu v obchodě kolem regálu s Fidorkami, tak se mi nadzvihnou koutky úst k úsměvu. Fidorky jsme milovala už jako malá holka.


Dnes ráno jsem seděla u svého prvního kafíčka, vychutnávala jeho vůni a bůhví proč vzpomínala na Fidorky. Že Fidorky se jmenují Fidorky, jsem zaregistrovala až v dospělosti. Jako malá jsem je označovala  "to kolečko". Měla jsem je moc ráda a bývaly docela vzácností. Naplno s mi vybavil pocit, jak čokoláda na povrchu křupne a začne se rozplývat na jazyku, chuť oplatky pod čokoládou i smutek nad tím, že Fidorka je tak malá. Byla to velmi pomíjivá vzácnost spojená s pocitem luxusu.

Střih.

Objevil se druhý obraz: s maminkou jsme v obchodě a procházíme kolem regálu s cukrovinkami. Oj, na mamince je vidět, že chce něco koupit. Je třeba použít hru na ticho! S napětím očekávám a maminku hypnotizuju, aby se rozhodla pro Fidorku. Ale ne, pronáší něco o tom, že raději koupíme Tatranky, protože za stejné peníze jsou větší. Nóó, taky dobrý. I ty mám ráda. Ale nejsou to FIDORKY!

A tak jsem se naučila:
- že nestojíme za to, abychom si dopřály malý luxus
- že přednost má dostat to, čeho je za stejný peníz více bez ohledu na to, jak moc to chceme
- že díky tomuto přístupu je najednou ohodnoceno jako méně kvalitní a méně schopné udělat radost něco, co se do situace nachomýtlo čistě náhodou (v tomto případě Tatranky)

Omluvám se Tatrankám!

Maminko, je mi to líto, ale vložila jsi do mě nesprávný program. Já ho teď změním.Měla jsem totiž štěstí, že jsem se narodila do úplně jiných podmínek než ty.

Asi víte, co teď udělám! Ano, správně: jdu si koupit Fidorku
a) protože si ji zasloužím za napsání tohoto příspěvku
b) protože je symbolem luxusu
c) protože je symbolem radosti (z prodeje a životní radosti vůbec)

Ps: Tatraky miluju taky!

PS2: Jaký luxus si dnes dopřejete vy?

Top Články Linkuj si ! 
Share
30.07.2014 | Autor: Mgr.Jitka StudénkováKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se